Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YKS açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı Twitter’dan YKS ile ilgili bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2020 YKS, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan YKS açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YKS’ye hazırlanan gençlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Twitter'dan paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Sevgili gençler, 2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.

BARAJI 170'E ÇEKTİK

YKS 2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.

Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.

Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz."

TYT'DE SÜRE UZATILDI

Öte yandan YÖK, TYT sınavında geçen yıl verilen 135 dakikalık süre, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave süre ile 165 dakikaya çıkarıldığını duyurdu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Fakir fukarasını,memurunu,işçisini öğrencisini köylüsünü, kentlisini kısaca vatandaşını bu kadar düşünmeyen bir yönetim anlayışı olamaz.Sınavı önce ileri tarihe ertele sonra turizm etkilenecek diye düşün öne çek itiraz oluncada yok müfredat azaldı yok puan düştü bu nasıl bir etikliktir bu nasıl bir adalettir.Bırak Temmuz ayında yapılsın sınav niye öne çekiyorsun tekrar.Turizm ile ne alakası var.Hadi yaptın müfredatı değiştirmek puanı aşağı çekmek nedir.Hoş üniversite kazansan bitirsen ne olacak o da ayrı bir sorunda.Deveye sormuşlar neren eğri diye nerem doğru demiş.
haziranda olsa ne olacak temmuzda olsa ne olacak kazanacak öğrenci belli zaten neyin şımarıklığı
Bir ton program bir ton hayal bir ton planlama boşa gitti teşekkür ederiz. Turizm etkilenmesin tabiki ya biz sınav öğrencileri kimiz ki. Neyse fazla söze gerek yok kelimeler kifayetsiz kalıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler