Cumhurbaşkanı Erdoğan'a New York'ta coşkulu karşılama!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere özel Uçak "TC-TRK" ile ABD'nin New York şehrine geldi. New York'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Türk vatandaşlar coşkulu bir şekilde karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, JFK Havalimanında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve diğer yetkililer karşıladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da ABD'ye geldi.

COŞKUYLA KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, JFK Uluslararası Havalimanına iniş yaptıktan sonra New York’ta kalacağı otele gelişinde görmek isteyen Türk vatandaşları tarafından şarkılar ve marşlar eşliğinde sevgi gösterileriyle karşılandı.

Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurul Çalışmaları'na katılmak üzere New York’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konaklayacağı oteline geçti.

ABD’nin farklı noktalarından Erdoğan’ı görmek için New York’ta bir araya gelen yüzlerce vatandaş şarkılar ve marşlar eşliğinde Cumhurbaşkanı'nı bekledi.

Otel önünde sabahın erken saatlerinden itibaren beklemeye başlayan coşkulu kalabalığın Erdoğan’ın otele gelişi ile büyük bir sevgi gösterileri ve tezahüratlarla karşıladı.

ABD polisinin geniş güvenlik önlemleri altında otele gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı selamlamak için kalabalığın olduğu noktaya yönelerek vatandaşlarla kısa sohbet ettikten sonra kalacağı oteline giriş yaptı.

New York’ta Birleşmiş Milletler görüşmelerine katılacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan ve bazı Bakanların yanı sıra çok sayıda AK Parti Milletvekili ve Bürokratlar da eşlik ediyor.

(AA-İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
Bu coşkulu halk neden Türkiye de yaşamaz???
Reis bir defasında ABD'yi ziyaret ettiğinde Fetöcü Emre Uslu ve Birçok PKK lı , Reisi karşılamaya gelen İnsanlara Saldırmıştı.. Reis in Korumalarıda Sağlam bir Meydan Dayağı Atmıştı Washington'un Göbeğinde onlara.. Diyeceğim o ki Yorumlara baktım da HİÇMİ HİÇ Akıllanmamışlar.. Sıkıntı yok.. Meydan Orda Dayakta
burdan adam götürmüş olabilirler,yeni alınan arabalarda götürüldümü,iyi hava atarız.
KARŞILAMA SENARYOSU..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler