Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ve Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile Suriye harekatını görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ve Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanmasına karşılık olarak ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen harekat ele alındı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un harekatla ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye'nin kimyasal silah kullanımını öteden beri şiddetle kınadığına işaret etti.

"SİYASİ ÇÖZÜM ŞART"

Kimyasal saldırıların cevapsız kalmamasının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şam rejiminin gerek kimyasal gerek konvansiyonel silahlarla gerçekleştirdiği saldırıların son bulması ve Suriye halkının barış ve huzura kavuşması için siyasi çözümün şart olduğunu vurguladı.

Bunun için bölgedeki gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gün içerisinde aynı çerçevede İngiltere Başbakanı Theresa May ile de bir telefon görüşmesi yapmıştı.

PUTİN'E 'GERİLİM TIRMANDIRILMAMALI' MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, harekat hakkında Putin ile görüş alışverişinde bulundu. Erdoğan, 'Gerilim tırmandırılmamalı' dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Ak Koyunlar Partisi genel başkanı
Hepsinin sorumlusu sensin millet sana oy verdiki vatana ihanetmi edesin diplomasız şu terörist ösoları eğitip meşru devletin üzerine salıp tırlar dolusu silahı gönderdin yazıklar olsun sen hala konuşuyormusun esedin ne zararı vardı ülkemize ticaretimiz ve sürekli büyüyen bir ülkesi vardı. kendini bilmez davutoğlu ile beraber komşu ülkeyi kan revana çevirdiniz Allah sizden hesabını soracak
su adam 1 hafta televizyonlara cikmasa halk durulacakta, adam halkin durulmasini birlik olmasini istemiyor.
Diğer Haberler