HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zelenskiy'in kritik görüşmesinden "Hazırız" mesajı!

Türkiye Rusya-Ukrayna savaşının barış içinde ve müzakere yoluyla son bulması için girişimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arabuluculuğuyla gerçekleşen esir takasının ardından Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy takasın sonuçlarını değerlendirdi. Erdoğan görüşmede ayrıca "hazırız" mesajı da verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Zelenskiy'in kritik görüşmesinden "Hazırız" mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile telefonda görüştü. İki lider arasındaki görüşmede Erdoğan, Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki esir değişimini başarıyla sonuçlandırmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili gelişmeler değerlendirildi.

ESİR DEĞİŞİMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, uzun süredir üzerinde çalıştıkları Rusya ile Ukrayna arasındaki esir değişimini başarıyla sonuçlandırmış olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

TAHIL KORİDORU

Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden ihracına yönelik mutabakatın işlediğini kaydeden Erdoğan, benzer yaklaşımın Zaporijya Nükleer Santrali bağlamında da sergilenebileceğini, santralin çevresinde askerden arındırılmış bölgenin tesisi yönünde gerekli arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık teklifinin geçerli olduğunu dile getirdi.

indir

REFERANDUM KONUSU

Ukrayna’nın Rus kontrolü altındaki bazı bölgelerinde tek taraflı referandumlar düzenlenmesinin, diplomatik sürecin canlandırılması çabalarını zora sokacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşın barışçıl müzakereler yoluyla çözümü için gereken her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını söyledi. (DHA)

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler