HABER

Cumhurbaşkanı Gül'den Noel mesajı

Ankara AA-- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hangi din veya inanca mensup olursa olsun tüm vatandaşların mutluluğu, huzuru ve güvenliğinin, birlik, beraberlik ve kardeşliğin esasları olmaya devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gül, Noel Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

"Hristiyan vatandaşlarımız bugünden itibaren Noel Bayramlarını idrak edeceklerdir. Günümüzde, Türk milletinin eşit fertleri olarak ortak bir kaderi, aynı sevinç ve ümitleri paylaşıyoruz. Hangi din veya inanca mensup olursa olsun tüm vatandaşlarımızın mutluluğu, huzuru ve güvenliği, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin esasları olmaya devam etmektedir. Bu esasları korumak hepimizin görevidir.

Tarih boyunca da bizleri birbirimize kenetleyen birlik ve beraberliğimiz ile hoşgörümüz ve kardeşlik duygularımız, milletimizi güçlü kılan meziyetlerdir. Bu anlayış, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin pekiştirdiği köklü geleneklerimizin ve kültürümüzün özele muhafaza etmemiz ve ileriye taşımamız gereken tarihi bir ürünüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramlarını kutluyor, Noel'in Hristiyan vatandaşlarımıza ve Hristiyan Alemine barış, sevgi ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön