Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan çok sert sözler: Tarih affetmeyecektir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay TBMM'de bugün milletvekilliği düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile ilgili açıklama yaptı. Oktay açıklamasında, "Terörden hüküm giyen kişilerle ilgili mahkeme kararının TBMM’ye bildiriminden rahatsız olanların bu ülkeye ve vatandaşına kazandıracağı hiçbir şey yoktur. Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan çok sert sözler: Tarih affetmeyecektir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Terörden hüküm giyen kişilerle ilgili mahkeme kararının TBMM’ye bildiriminden rahatsız olanların bu ülkeye ve vatandaşına kazandıracağı hiçbir şey yoktur.

"TARİH AFFETMEYECEKTİR"

Siyasi çıkar uğruna terörden ve destekçilerinden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecektir.

TBMM’nin ve milletimizin onayını alan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini aşağılamaya çalışanlar milletimizden gereken cevabı referandumda ve sonrasında yapılan seçimlerde sandıkta almışlardır.

Demokrasiyi ve halkın iradesini içine sindirememiş bu zihniyet, bugün hala kişiler üzerinden sistemi ama aslında milletimizi hor görmeye devam etmektedir.

"TERÖRLE MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ"

Milletimizden aldığı destek ve oyla seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bir taraftan ülkemize hizmet için durmadan, yılmadan üretmeye ve çalışmaya devam ederken bir taraftan da terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz."