Cumhuriyet Gazetesi'ne saldırı

Cumhuriyet Gazetesi'nin Şişli'deki bürosuna molotof kokteylli saldırı düzenlendi.

Cumhuriyet Gazetesi'nin Prof. Nurettin Mazhar Öktel Sokak'taki binasının bahçesine kimliği belirsiz üç kişi tarafından molotof kokteyli atıldı.

Olayla ilgili ANKA'ya bilgi veren gazete yetkilileri, saat 23.15 sıralarında meydana gelen saldırıda toplam üç molotof kokteyli atıldığını ve küçük çaplı maddi hasar meydana geldiğini söyledi.

-YAKALANAN SALDIRGAN 13-14 YAŞLARINDA, SİLAHLI-
Üç kişi oldukları belirtilen saldırganlardan biri yakalanarak polise teslim edildi. Yakalanan saldırganın 13-14 yaşlarında olduğu ve üzerinden bir tabanca çıktığı kaydedildi.

Cumhuriyet Gazetesi'nin Şişli'deki bürosuna yapılan molotof kokteylli saldırıda yakalanan zanlının, Kırklareli ili Lüleburgaz ilçesi nüfusuna kayıtlı 1995 doğumlu U.D. olduğu belirlendi.

U.D.'nin polise verdiği ilk ifadeler doğrultusunda bazı evlere baskın düzenlendiği ve buralarda arama yapıldığı kaydedildi.

U.D.'nin, internet kafede oturduğu sırada arkadaşlarının kendisini çağırarak içinde ne olduğunu bilmediği bir poşet verdiklerini ve Cumhuriyet gazetesi önüne geldikleri sırada poşetin içindekilerin ucunu yakıp attıklarını söylediği öğrenildi.

Polis ekipleri, diğer 2 saldırganın yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.