HABER

Cumhuriyetimiz 83 yaşında

Cumhuriyetimiz 83 yaşında

Cumhuriyet Bayramı için ilk tören, Anıtkabir'de düzenlenecek. Buradaki tören, saat 08.45'de devlet protokolünün kortej yürüyüşü ile başlayacak. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Atatürk'ün kabrine çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayacak.

Tören meydanında bulunan sivil ve askeri personel ile öğrenciler de Ulu Önder'in kabrinin önünden saygı geçişinde bulunacaklar.

Anıtkabir ziyaretinin ardından, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM'de tebrikleri kabul edecek.

Daha sonra, davetliler, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tören alanında yerlerini alacak ve Cumhurbaşkanı Sezer, birlikleri denetleyerek halkın bayramını kutlayacak. İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, okul ve birlikler tören geçişi yapacaklar.

Cumhurbaşkanı Sezer, akşam da Çankaya Köşkünde resepsiyon verecek.

Cumhuriyet Bayramı, tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde de kutlanacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına, askeri ve sivil bandolar da renk katacak. 29 Ekim Pazar günü, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu Kuğulu Park'ta, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu Akköprü Ankamall önünde, Polis Bandosu Göksu Parkı'nda, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı Ulus'taki Atatürk Anıtı'nda, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu Çayyolu-Mesa'da 15.00-16.00 saatleri arasında konser verecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler