HABER

'Cuties' ile kritik rapor: Netflix'in lisansı iptal edilebilir

'Cuties' ile kritik rapor: Netflix'in lisansı iptal edilebilir

Netflix'in tartışma yaratan filmi Cuties ile ilgili rapor hazırlandı. Netflix'in bu filme dair 'politika değişikliğine' gitmemesi durumunda para cezası alabileceği öğrenildi. Film yayına girerse ise 'geçici yayın lisansının iptali' söz konusu olacak.

Netflix de yayımlanması planlanan Cuties filmi ile ilgili Raportör raporunu tamamladı.

RTÜK den alınan bilgiye göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başvurusundan sonra Netflix de yayımlanması planlanan Cuties filmi ile alakalı bir politika değişikliğine gitmeyen platform ile alakalı Raportör raporunu tamamladı ve RTÜK Başkanlık makamına katalogdan çıkarma ve idari para cezası uygulanması için sundu.

KARARIN PERŞEMBE GÜNÜ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Netflix bu filme dair bir politika değişikliğine gitmez ise Perşembe günü yapılacak Üst Kurulda Netflix ile alakalı yaptırım kararının gelmesi bekleniyor.

Netflix in yaptırım kararına rağmen filmi yayına sokması halinde ise geçici yayın lisansının iptal edilmesi söz konusu olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Yav kardeşim, niye her bir .oka karışıyorsunuz ki. İsteyen parasını verip izler istemeyen izlemez. Sanki filmi atv'de yayınlıyorlar. Bi düşün milletin yakasından ya.
Şimdi siz zaten bu filmi izlemek isteyenin o yada bu şekilde zaten bu filmi izleyeceğinden bir haber misiniz? Netflix zorunlu değil paralı bir platform, siz önce atv de yayınlanan, karnında çocuğu ile başkalarına kaçıp, çocuğun babasının 10 kişi bile çıkmamasına rağmen yayın yapan, 5 erkeğin bir erkek çocuğa tecavüz edip de sana hangisi dokundu diye yayın yapan, gelininden çöocuk sahibi olan kayınpederin çocuğumu istiyorum diye canlı yayına bağlanan gibi mide bulandırıcı, içini didikledikçe daha da pislik olaylar çıkan programlara el atın...
İsteyen izler isteyen izlemez netflix içinde kilit var uyarı var zaten adamlarla fazla ugraşıyor bu araplar
Geri Dön