HABER

Dağ 2 filminden bir acı haber daha: İki asker şehit

Oyuncu Ufuk Bayraktar, rol aldığı yeni filmi 'Dağ 2' ile ilgili bilinmeyen bir gerçeği ilk kez açıkladı

Dağ 2 filminden bir acı haber daha: İki asker şehit

4 Kasım tarihinde vizyona giren 'Dağ 2' filminin başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, iki hafada 750 binin üzerinde sinema severi salonlara çeken yapım hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"FİLMDE ROL ALAN ASKERLERDEN İKİSİ ŞEHİT OLDU"

NTV'ye konuşan ünlü oyuncu, "Filmde rol alan asker arkadaşlarımızdan bir değil, iki tanesi şehit oldu diye biliyorum. Bana mesaj atanlar oldu. Bunlardan biri bizimle fotoğraf karesine giren 'Yunus Emre Uçar' kardeşimizdi. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Onun haricinde bilemediklerimiz de olabilir çünkü film çekilirken sadece denk geldiklerimiz ve bildiklerimiz onlar ama filmin çoğu alanında yer alan gerçek komandoların bizden bir hafta-10 gün sonra eğitimlerini tamamlayarak ülkenin değişik yerlerine göreve gittiklerini biliyoruz. Oralarda gerçek mücadelelere devam ediyorlar" ifadelerini kullandı.

"DAĞ 3 FİLMİ GELECEK"

35 yaşındaki aktör, "Şu anki duruma göre üçüncü film gelecek gibi görünüyor. Bende isterim tabiki. Karşılığını bulmuş ve seyircinin sevdiği, memnuniyetini anlatırken kelime bulamadığı, tarif bulamadığı bir filmin üçüncüsünü yapmamak biraz hakaret olur seyirciye. Birinci filmde biz bunu bırakıyoruz deseydik ikinciyi yapmasak olurdu. Bu bir kuraldır ama biri yaptık ikiyi yaptık üçü yapmıyoruz, o biraz ego falan başka şeyler girer devreye. Üç bir kıstastır, orada bir kırılma noktası var" dedi.

'DAĞ 2' FİLMİ İÇİN 3 AY ASKERİ EĞİTİM

Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği 'Dağ 2' filminin oyuncuları, 3 ay boyunca kondisyon ve operasyonel teknikler konusunda eğitim aldı.

'Dağ 2' filminde öyküsü anlatılan 'Fırtına Getiren' timinin askerlerini canlandıran oyuncular, Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda çekilen Özel Kuvvetler komando sahneleri için gerçek eğitim parkurlarında 3 ay boyunca çalıştı.

Oyuncular, dünyanın en yüksek eğitim kulelerinden biri olarak bilinen, 76 metrelik Eğirdir Dağ Komando Okulu iniş kulesinden, gerçek bir komando gibi geri iniş gerçekleştirdi ve Atlas Kulelerinden elleri bağlı olarak göle atladı.

Özel Kuvvetler personellerinin sınır ötesi operasyonda taşıdığı yükü, tüm sahnelerde taşıyan oyuncular, 'Ankara Erler Özel Hava Alayı' üssünde gerçekleştirilen harekat sahnesi için Özel Kuvvetler tarafından tedarik edilen HALO paraşüt atlayış ekipmanları dahil 22 kilogramlık ekipman ve 15 kilogramlık savaş teçhizatlarını gün boyu üzerinde taşıdı.

Oyuncuların, sahnelerin daha gerçekçi olması için kondisyon ve operasyonel teknik eğitimleri aldıkları 'Dağ 2' için, Eğirdir’deki birçok taktik planlama odası ve eğitim binası içinde çekimler yapıldı.

'Dağ 2'nin başrollerini Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz, Emir Benderlioğlu, Açelya Özcan ve Bedii Akın paylaşıyor. Görüntü yönetmenliğini Mehmet Başbaran’ın üstlendiği film, 4 Kasım’da vizyona girecek. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler