HABER

Dağlıca Komutanı bu görüntüleri yayınladı

Dağlıca saldırısında Tabur Komutanı olarak görev yapan Kurmay Yarbay Onur Dirik, çatışma görüntülerini yayınladı

Dağlıca Komutanı bu görüntüleri yayınladı

12 askerin şehit düştüğü Dağlıca saldırısında Tabur Komutanı olarak görev yapan Kurmay Yarbay Onur Dirik, aynı bölgede yaşanan sıcak çatışmanın görüntülerini sosyal paylaşım sitesindeki profilinde yayınladı.

Dirik, PKK'lı teröristlerin 21 Ekim 2007 tarihinde düzenlediği baskın sırasında tabur komutanı olarak görev yapıyordu.

Kurmay Yarbay Onur Dirik, baskından yaklaşık 5 ay sonra aynı bölgede yaşanan sıcak çatışmanın görüntülerini sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından yayınladı. Görüntülerde Dirik çatışma sırasında en önde yer oluyor ve sık sık telefonla konuşuyor.

Askerlerle yaptığı konuşmada çatışma sırasında kendisine gelen moral bozucu telefonlardan yakınan Dirik, bölgeyi top atışına tutması için askerlere direktiflerde bulunuyor.

Video görüntülerinde taciz atışının yaşandığı bölge top atışına tutuluyor.

[Dağlıca Komutanı bu görüntüleri yayınladı](http://haber.video.mynet.com/detay/Daglica_Komutani_bu_goruntuleri_yayinladi/1385141/ "Dağlıca Komutanı bu görüntüleri yayınladı") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 75 yorum
inşaat sahası gibi ORDUEVLERİNİ KALDIRSAK PARAYI BURAYA AKITSAK İŞ ÇÖZÜLÜR
Zamanında ordupazarları vardı,şimdi hapsi tarih oldu.Orduevleri özellikle küçük şehirlerde,ilçelerde belki bir sosyal gereksinim.Ancak bu imkanlardan tüm subay,astsubay ve uzman çavuş arkadaşlarda eşit imkanlarla faydalanmalı.Bugun bir polisevine mudurunden polisine,devlet kuruluşlarına ait misafirhanelere memurundan bölge mudurune kadar tüm personel girebiliyorsa orduevlerine'de rütbe gözetmeksızın tüm personel girebilmeli.Bu eşitliği sağlamakta hükümete ve TBMM'ne düşer.
GURURUMUZ,ONURUMUZ "TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'' ALLAH TÜRK ASKERİNİN TETİĞE BASAN ELİNE, KALLEŞİ GÖREN GÖZÜNE, VATAN İÇİN ATAN YÜREĞİNE ZEVAL VERMESİN.
helal be.
TATBİKAT YAPIYORUZ DEYİNBRİ KOMUTANIM.REKLAMMI YAPIYON.TACİZ ATIŞI OLDUGUNDA ÖYLE MEYDANDA GEZMİYORSUNUZ AMA BEN CANLIYAŞADIM ÇATIŞMAYI SİZİNGİBİ KOMUTANIM LAGIMDA SAKLANIYORDU HİKAYECİLER...?
Geri Dön