HABER

"Daha farklı bir skorla sahadan ayrılabilirdik"

İSTANBUL (İHA) - Fenerbahçe, Fortis Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında kendi sahasında Bursaspor'u 1-0 mağlup ederek, rövanş maçı için avantaj sağladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, Bursaspor karşısında zorlandıklarını belirterek, "Girdiğimiz pozisyonları değerlendirebilseydik, daha farklı bir skorla sahadan ayrılabilirdik" diye konuştu. Forvet oyuncularını maça göre değerlendirdiğini ifade eden Aragones, "Uzun lig maratonunda Semih ve Güiza'nın yan yana veya sadece birinin oynayacağı durumlar olacaktır. İlerleyen zamanlarda çift forvetle oynadığımız durumlar olabilir. Güiza'nın ayak baş parmağında bir sıkıntısı vardı, o nedenle bugün böyle bir karar aldım. Antrenör olarak en iyi, en sağlıklı oyuncuları sahaya çıkarmak isterim" diye konuştu.

Takımdaki hiçbir oyuncuyla sıkıntısının olmadığını söyleyen Aragones, "Sadece Alex ile değil hiçbir oyuncuyla bir sıkıntım yok. Çoğu torunum gibi gördüğüm, o sıcaklıkta yaklaştığım insanlar. Torunlarımı ne kadar seviyorsam, onları da o kadar seviyorum. Alex, takımın kaptanı ve sahadaki antrenörüdür. Benim söylediklerimi sahadaki arkadaşlarına taşımakla yükümlü en yetkin kişidir. Hiçbir oyuncuyla problemim yok" dedi. Aragones, dizinden sakatlığı bulunan Edu'nun ne kadar çabuk takıma dönerse o kadar iyi olacağını sözlerine ekledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, 1-0'lık mağlubiyetin umutların ikinci maça taşınması için çok kötü olmadığını, ikinci maçta yarı finale yükselecek kalite ve güçlerinin olduğunu belirterek, "Fenerbahçe, fiziksel anlamda bize çok üstünlük kurdu, özellikle duran toplarda boy avantajını kullanarak bize üstünlük sağladı. Duran toplar ve kornerler dışında rakibimize pozisyon vermedik. Sadece son dakikalarda Gökhan Gönül'ün kaleciyle karşı karşıya kaldığı bir pozisyon vardı. Takım olarak her
geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Oyuncularımın bugünkü mücadelesinden son derece memnunum. 1-0'lık mağlubiyet umutlarımızın ikinci maça taşınması için çok kötü değil. İkinci maçta yarı finale yükselecek kalitemiz ve gücümüz var" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön