Daha gelmeden tükendi: Ferrari Roma Türkiye'ye geliyor! İşte özellikleri ve fiyatı

Ferrari Roma sonunda Türkiye'ye giriş yapıyor. Ferrari'nin yeni coupe otomobili Roma, Eylül ayında Türkiye yollarıyla buluşacak. Milyonlarca liralık fiyatı olan Ferrari Roma'nın Türkiye'ye gelecek modelleri, çoktan alıcısını buldu bile. İşte Ferrari Roma'nın dikkat çeken özellikleri ve fiyatı...

Daha gelmeden tükendi: Ferrari Roma Türkiye'ye geliyor! İşte özellikleri ve fiyatı

Ferrari Roma bundan yaklaşık 10 ay önce tanıtılmıştı. Ferrari'nin yeni coupe otomobili, V8 motoruyla dikkat çekiyor, Ferrari'nin geçmişten gelen İtalyan estetiğini buluşturan tasarımıyla da takdirleri topluyordu. Nitekim 10 aylık bir sürenin ardından Ferrari Roma, Türkiye topraklarına giriş yapıyor. Hem de dudak uçuklatan bir fiyat ile.

Ferrari Roma-1

FERRARİ ROMA ÖZELLİKLERİ İLE NELER SUNUYOR?

Ferrari Roma'nın Türkiye fiyatına geçmeden önce, onun özelliklerine kısaca bakalım. İtalya'nın başkenti Roma'dan adını alan otomobil, kaputunun altında 3,9 litrelik turbo beslemeli V8 motor taşıyor. Bu motor 620 beygir güç üretebiliyor. Bu sayede Ferrari Roma sadece 3,4 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Ferrari Roma

V8 motor, çift kavramalı otomatik şanzımanla eşleşiyor ve sürücüsüne hızlı olduğu kadar konforlu vites geçişleri de sağlıyor. Otomobilin erişebileceği maksimum sürat ise 320 km/s.

Ferrari Roma-2

İŞTE GELMEDEN SATILAN FERRARİ ROMA'NIN TÜRKİYE FİYATI

Ferrari Roma'nın fiyatı 3 milyon 981 TL olarak açıklandı. Türkiye'ye gelecek Ferrari Roma sayısı ise iki ile sınırlanmış durumda. Ancak bu iki otomobili satın almak artık mümkün değil. Zira, aktarılan bilgilere göre otomobillerin tamamı daha Türkiye'ye 'gelemeden' satıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
benim cevrolet captivam bu boktan arbayaı on basar görünüş acıdan genişlik acıdan rahatlık acıdan beş küruş para vermem bu arbayaı bana göre
@matrixi45 @matrixi45 Ben de bir araca o kadar vermeyi mantıklı bulmuyorum. Ancak, sizinki, kedi ulaşamadığı ciğere hesabına dönmüş sanki biraz.
@yunusemreyucebas o kadar paraam olsa yenide bu arabaya para vermem x6 bmw alırım jeep arabalerı hiç bir arabaya değişmem bana göre
Hı hı evet tabi tabi.
Sanki en düşüksıfır arabayı bile alabiliyoruz ya :D haberler muhteşem
Birisini Mehmet Rüştü Başaran aldı da diğeri meçhul
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler