Danimarka basınından flaş iddia: Rusya Kuzey Kutbu'na üs kurdu

Danimarka basınında Rusya’nın Kuzey Kutbu’ndaki askeri varlığını güçlendirmek amacıyla avcı uçağı üssü kurmaya başladığı iddia edildi.

Danimarka basınından flaş iddia: Rusya Kuzey Kutbu'na üs kurdu

Rusya’nın Kuzey Kutbu’ndaki hareketliliğini takip eden Danimarka istihbaratı, uydu görüntülerine göre Rusya’nın Kuzey Kutbu’na yaklaşık bin kilometre uzaklıktaki Frans Joseph’in en kuzeydeki sınır muhafız istasyonuna savaş uçağı üssü kurma hazırlığında olduğunu tespit etti.

"ÇALIŞMALAR 2017'DE BAŞLADI"

İstihbarat bilgilerine göre, Rusya’nın bu hava üssü için 2017 yılından itibaren Frans Joseph’te pist çalışmalarına başladığı ve tahminlere göre 2020 yılında aktif olarak bu üssün faaliyete gireceği ifade edildi.

"BÜYÜK BİR TEHDİT OLUŞTURUYOR"

Danimarka basını medyaya sızan istihbarat raporlarını yayınlarken, Rusya’nın bu hamlesinin NATO, İskandinav ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Bazı şeylerde çok geç kaldık. Kuzey Kutbunu öyle böyle kontrol edebiliyorlar. Ama Güney Kutbu henüz tam anlamıyla Keşfedilebilmiş değil. Türkiye daha birkaç yıl önce Erdoğan'ın Emriyle Bir araştırma ekibi gönderebildi Güney Kutbuna
birilerine hikaye geliyor ama öyle değil.. Güney kutbunda Birkaç Ülkenin "Söz hakkı" var.. Çünkü Yıllar önce "Araştırma" kampları kurmuşlar.. Birçok yerinede henüz ulaşabilmiş değiller Güney Kutbunun. Lafla Heykelle Marş la Peynir Gemisi yürütmeyi düşünenlerin Gemisi bir adım ileri gidemedi. Bu; Türkiye nin geçte olsa İleriye dönük bir hamlesidir
Kuzey kutbuna, Güney kutbuna kendi imkanlarınla gidebiliyor musun ? Kendi imkanlarınla üs kurabiliyor musun ? boş-boş konuşma !
Dünya için büyük tehlike rusya
ruslar süper devlet olma yolunda ilerliyor. abd nin sonu geliyormu ne
@kenan_elmali_1976 geldi bile, en büyük güc Cin, 10 yil sonra bakalim nerede olacak.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler