HABER

Dar gelirlinin ev hayali salona sığmadı

Aksaray'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirliler için yapılacak 170 konuta 4 bin 210 başvuru olunca kuranın çekileceği salonda yoğunluk yaşandı.

Dar gelirlinin ev hayali salona sığmadı

AKSARAY (İHA) - Aksaray Belediyesi'nin işbirliğiyle TOKİ tarafından dar gelirliler için yaptırılacak 170 konutun hak sahiplerini belirleyecek kuralar çekildi. Atatürk Kapalı Spor Salonu'ndaki kura çekilişine ev sahibi olma hayali ile gelenler, beraberinde yakınlarını da getirince yoğunluk yaşandı. Yaklaşık 6 bin kişiyi salon almayınca salonun dışına ses sistemi yerleştirilerek, vatandaşların kurayı dışarıdan takip etmeleri sağlandı. 13 şehit ailesi ve gaziler kuraya dahil edilmeden hak sahibi oldu.

Törende Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, Belediye Başkanı Nevzat Patla ve AK Parti İl Başkanı Latif Ağır ilk 10 kişinin kuralarını çekti. Heyecanla kurayı takip edenler isimleri okununca büyük sevinç yaşarken, isimleri okunmayanlar ise üzgün bir şekilde salondan ayrıldı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, kurada isimleri açıklanan 170 kişi için çok sevindiğini ancak hak sahibi olamayanlar adına da üzüldüğünü söyledi. Başkan Palta, yoğun talep karşısında TOKİ ile konut projesini artırması için görüşeceklerini bildirdi.

Geri Dön