Darbe karşıtlarından milyonluk gösteri

Mısır'da darbe sonrası Adeviye Meydanı'nı terk etmeyen devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi taraftarları "milyonluk gösteri" için alanı doldurdu.

Mursi'yi destekleyen "Darbe Karşıtı İttifak" grubunun çağrısının ardından sabah erken saatlerden itibaren meydana akın eden on binlerce kişi, Adeviye'de cuma namazı kıldı.

Cuma namazı sonrasında meydana çıkan tüm yollar darbe karşıtları tarafından dolduruldu. Meydana kurulan platformda yapılan konuşmalarda, barışçıl şekilde pasif direnişin devam edeceği belirtilerek, Mursi'nin serbest bırakılıp görevine iade edilmesi çağrıları tekrarlandı. Meydandaki gösterici sayısının akşam saatlerinde daha da artması bekleniyor.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
DAYANIN MÜSLÜMANLAR .HAK MUTLAKA GALİP GELECEKTİR.ZALİM LER CEZASINI MUTLAKA ÇEKECEKTİR.ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM.
Sen ve senin gibi iblisleri cehennem dahi kabul etmeyecektir bilesin.
Bu islam dünyasında neler oluyor. Nedir bu yaşananlar. Hiçbir hıristiyan ülkede çıt çıkmazken bizler neyi, neleri bölüşemiyoruz. Bu düşmanlık nereden kaynaklanıyor. Ne ramazan dinleyen var, ne kur'na hürmet. Adam öldürüyorlar; Allahuekber nidalarıyla, ölenleri taşıyorlar Allahuekber nidalarıyla. Kim kimin hizmetide? Olumlu bir olay yok. En son bir çobanımız ermeni kurşunları ile can vermiş. NELER OLUYOR? EYYY ULAMALAR, TASAVVUF DÜŞÜNÜRLERİ, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ, BAŞ MÜZAKERECİLER, İFTAR SOFRALARINDA AĞIZLARINDAN ATEŞ PÜSKÜRTENLER; NELER OLUYOR? HA NELER OLUYOR.
BİR ÜLKENİN ORDUSU O ÜLKEDE YAŞAYAN HERKESİN ORDUSUDUR İNSANLAR ÜLKELERİNİ KÖTÜ YÖNETEN SİYASİ PARTİLERİN UYGULADIKLARI HAKSIZLIKLARI SANDIKTA VE MEYDANLARDA PROTESTO EDEBİLMELERİ NORMALDİR ANCAK ORDULARINA KARŞI İSYAN EDEMEZLER MISIR HALKI ÜLKE BARIŞININ BİR AN ÖNCE İSTİKRARA KAVUŞMASI İÇİN İŞLERİNE EVLERİNE NORMAL HAYATLARINA DÖNMELİDİR
ancak aptal insanlar tarbeci yünetimlere destek olur yazıklar olsun
Diğer Haberler