HABER

"Darüşşafaka maçını düşünmek istiyoruz"

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden TOFAŞ'ın antrenörü Tolga Öngören, "OYAK Renault yenilgisini unutup, Darüşşafaka maçını düşünmek istiyoruz" dedi.

Öngören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, OYAK Renault karşısında kötü oyun sergilediklerini, rakibin daha istekli mücadele ettiğini ve maçı 70-57 kaybettiklerini anımsattı.

Karşılaşmaya iyi başlamalarına rağmen birinci ve ikinci periyodu önde kapatamadıklarını anlatan Öngören, üçüncü çeyrekte de OYAK Renault isabetli atışlarla farkı açarken, kendilerinin buna yanıt veremediğini ifade etti.

Öngören, yeni transfer Amerikalı pivot Wingate'nin istenen oyunu sergileyemediği yönündeki eleştirileri yanıtlarken, şunları söyledi:

"Genç ve takıma henüz uyum sağlayamadı. İlk kez forma giymesine rağmen istatistik bilgileri güzel. Bizden Griffith gibi adam istiyorlar. Böyle bir oyuncuyu bulmamız zor. Her şeye rağmen bu oyuncu da onun bir alt kademesinde. Amerika'da üniversitede okuyor ve gelecek vadeden bir oyuncu. Oynadığı sürede bloklarda etkili oldu. Takıma katkısı oldu. İlerleyen zamanlarda daha etkili oynayacağını ve bilgilerini sahaya yansıtacağına eminim."

Hedeflerinin Play-Off'a kalmak olduğunu belirten Öngören, "Henüz her şey bitmedi. Önümüzde uzun bir maraton var. OYAK

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön