Davutoğlu'nun Suriye diplomasisi sürüyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Suriye'deki son gelişmelere ilişkin bir telefon görüşmesi yaptı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Suriye konusunda yürüttüğü yoğun diplomasiye devam ediyor. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, bu temasları çerçevesinde ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile telefonda görüştü.

Görüşmede, Suriye konusundaki son gelişmeler ele alındı ve rejim tarafından geçen hafta gerçekleştirilen kimyasal silah saldırısı sonrasında atılması öngörülen adımlar değerlendirildi. İki Bakanın önümüzdeki günlerde de temas halinde olma ve yakın eşgüdüm içinde hareket etme konusunda mutabık kaldığı öğrenildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
tam 3 YILDIR ESAD SABREDİYOR TÜRKİYEYE SALDIRMAMAK İÇİN,BAKINIZ BATI VE EMPERYALİZM TÜM ŞARTLARI ZORLUYOR TÜRKİYE SURİYE SAVAŞI İÇİN.TÜRK YÖNETİCİLERİN BÜYÜK ŞAŞALARLA SANDIKTA ALDIKLARI OYLAR ANINDA BUHARLAŞIR.SURİYE TÜRKİYEYE SALDIRDIĞI AN..UÇAĞIMIZ DÜŞÜRÜLDÜĞÜNDE YORUMLADIK BAŞBAKAN ERDOĞAN DERHAL ESADI KUCAKLAMLI DİYE,TÜRKİYE BATININ BEKÇİLİĞİNİ VE KORUMA GÖREVLİLİĞİNİ DERHAL BIRAKMALIDIR...BÜYÜK SVAŞI 1.5 YIL ÖNCE ZOR ÖNLEDİK BÖLGEDE.(Şİİ SUNNİ SAVAŞINI)..OSMANLIYI YIKAN İÇİMİZDEKİ HAİNLERDİR UNUTMAYALIM.BATININ ELİYLE..İMZA OZAYDİN65..İRAN İSLAM CUMHURİYETİNE SAVAŞ ALLAH SAVAŞTIR.NOKTA.
Diğer Haberler