HABER

De la Rosa'nın favorisi Ferrari

McLaren pilotu Pedro de la Rosa, Bridgestone tecrübesinden faydalanacağını söylediği Ferrari'nin gelecek sezon şampiyonluğun favorisi olduğunu söyledi. De la Rosa EFE haber ajansına yaptığı açıklamada, "Ferrari (2007'nin) favorisi. Çünkü Bridgestone'la halihazırda büyük bir tecrübeleri var" dedi.

Eski Michelin kullanıcılarının yeni lastiklere nasıl adapte olacaklarını bilmenin zor olduğunu belirten De la Rosa, Ferrari'nin burada küçük de olsa bir avantajı olduğunu söyleyerek, "Ancak çok açık bir şampiyona olacak" dedi.

2006'da birçok konuda ilerleme kaydeden Honda ve BMW'nin 2007'de rekabeti artıracağını belirten De la Rosa, "Adeta sürprizlerle dolu bir kutu olan Toyota da şampiyona da olacak. Fakat 2007'de mücadele McLaren, Ferrari ve Renault arasında geçecek" diye konuştu.

Fernando Alonso'nun yanında kimin pilot olacağı konusunda henüz bir karar vermeyen takımın atacağı adımı bekleyen De la Rosa, İngiliz ekibinin gelecek yıl çok daha yüksek performans göstereceğini savundu.

McLaren aracının gelecek yıl başarılı olacağını kaydeden De la Rosa, "Hiç zafer kazanamadığımız bir yılı geride bıraktık. Ancak buradaki insanlarla bunun tekrar yaşanması pek ihtimal dahilinde değil" dedi.

De la Rosa ayrıca, "Yeni araç hakkında sahip olduğumuz bilgi daha iyi. Fakat tüm bunlar şu an için teoride. Önemli olan pistte ne olacağı. Bir pilot olarak yeni aracı pistte görmeyi bekliyorum. Ancak ihtimaller iyi yönde... Tüm ekip geçen seneki aracın problemlerini gidermek için sıkı bir çalışma sergiledi" dedi.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön