HABER

DEAŞ'ın (IŞİD) kilit ismi Ebu Halik kod adlı Khaban Gulomov İstanbul'da yakalandı

Reina saldırganı Masharipov'un, hücresindeki kilit isim olan Ebu Halik kod adlı Khaban Gulomov yakalandı. Şüphelinin evinde yapılan aramalarda, 12 adet Kalaşnikof ele geçirildi. Gulomov geçtiğimiz günlerde çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yılbaşı gecesi eğlence klubü Reina'ya saldırı düzenleyerek 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Masharipov'un hücresinden kritik bir isim daha yakalandı. Başakşehir'deki bir evde yakalanan şüpheli Khasan Gulomov'un, örgütte Ebu Halik kod adını kullandığı tespit edildi. Gulomov, Hatay'dan Halit Abbdullah adına düzenlenmiş sahte pasaport ile Türkiye giriş yaptığı belirlendi

Öte yandan, mahkeme "Reina katliamı" iddianamesini kabul etti. 39 kişinin ölümü ve 79 kişinin de yaralanmasından sorumlu tutulan Abdulkadir Masharipov dahil toplam 56 IŞİD terör örgütü üyesi, güvenlik gerekçesiyle Silivri Cezaevi'nde bulunan duruşma salonunda yargılanacak.

4 BİN 378 DOLAR ELE GEÇİRİLDİ

Gulomov'un yakalandığı evde yapılan aramada 12 tane AK-47 Kalaşnikof ele geçirildi. Aramalarda silahların yanı sıra 4 bin 378 Amerikan Doları, 3 bin İsveç Kronu bulundu.

KAÇIŞINA VE SAKLANMASINA YARDIM ETTİ

Soruşturma kapsamında Masharipov'un kaçışı ve saklanmasında kilit rol oynayan 'Danyelik' kod isimli bir şüpheli daha tespit edildi. Evde ele geçen bu 12 Kalaşnikof Gulomov'a, 'Danyelik' tarafından saldırı öncesinde getirildi. Gulomov geçtiğimiz günlerde çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Akşam


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler