HABER

Define ararken yakalandılar, patates çıkardıklarını söylediler

Konya'da kendilerine ait olmayan bir apartmanın bahçesinde 2.5 metre derinliğinde 3 metre uzunluğunda kazı yapıp define arayan 3 kişi polis tarafından suçüstü yakalandı.

Olay, dün saat 23.30 sıralarında merkez Meram İlçesi Muradiye Mahallesi Emir Sadrettin Sokak'ta bulunan bir apartmanın arka bahçesinde meydana geldi.

İddiaya göre apartman sakinleri bahçede tanımadıkları kişilerin kazı yaptıklarını görünce durumu polise bildirdi.Kısa sürede olay yerine gelen polis, Abdullah Mucuk (51), Vedat Bütün (37) ve Muhammet Halil Karaman'ı (32)define aramak için kazdıkları tünelde suçüstü yakaladı.

''GÖMDÜĞÜMÜZ PATATESLERİ ÇIKARIYORDUK''

Şüphelilerin polisi karşılarında görünce, ''Gömdüğümüz patatesleri çıkartıyorduk'' diye suçlarını gizlemeye çalıştıklarını ama sonradan ''Şeytana uyduk, define arıyorduk'' dedikleri öğrenildi.

5 AYDIR KAZI YAPIYORLARMIŞ

Kaporta ustası Abdullah Mucuk ve Vedat Bütün ile fırıncı Muhammet Halil Karaman'ın, kendilerine ait olmayan bir apartmanı bahçesinde 5 aydır define aradıkları ve bugüne kadar 2.5 metre derinliğinde 3 metre uzunluğunda tünel kazdıkları tünelin sağ ve sollarında yaklaşık 2'şer metre genişliğinde de yine kazı yapıp define aradıkları saptandı. Yapılan incelemede 3 kişinin bugüne kader yaptığı kazı çalışmasında ise altın ve tarihi eser bulamadıkları belirlendi.

MUM IŞIĞINDA KAZI YAPMIŞLAR

Şüphelilerin tünelin ağzını tahta parçalarıyla kapatıp buradan girip çıktıkları ve kazı çalışmalarını da mum ışığı altında yaptıkları ileri sürüldü.Olay yerinde inceleme yapan polis, şüphelilere ait dedektör, kazma, kürek gibi malzemeler buldu.

Daha önce herhangi bir suç kaydı bulunmayan 3 kişi, sorgulanmak için polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Herkes kısa yoldan zengin olmanın peşinde. Haklılar aslında. Çalışsan bile suriyelilerin kamplarda sahip olduğu şeylere sahip olabilmek imkansız.
Yerin altındakinin kime ne faydası var... Bulup çıkartabiliyorlarsa helal olsun. Birileri faydalanmış olur bari..
hazır para ne kadar tatlı dimi iyiki salatalık yada patlıcan çıkmamış yoksa otururdunuz üstüne
Geri Dön