HABER

Dehşet anlarını anlattı

Haiti depreminden kurtulan emniyet amiri dehşet anlarını anlattı.

- HAİTİ DEPREMİNDEN KURTULAN EMNİYET AMİRİ DEHŞET ANLARINI ANLATTI
ADANA (İHA) - Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nde görevli Türk polislerinden Emniyet Amiri Bedri Kuncan, deprem anında önce çocukları ve eşini düşündüğünü ve ölüm anına geldiğini anladığını belirterek, "Deprem anında çok üzüldüm. Ama Adana'ya geldiğimde çocuklarımı kucaklayıp, onların kokusunu aldıktan sonra, ölmediğimi anladım. Bu bana yetti" dedi.

Haiti'de 200 bin kişinin öldüğü tahmin edilen depremde sağ kurtulan Emniyet Amiri Kuncar yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Kuncan, saat 5'e 5 kala sarsıntının başladığını bu arada kendisinin 10 günlük izne ayrıldığı için evde internette olduğunu belirterek, "Sarsıntının başlamasıyla birlikte deprem olduğunu anladık. Ayağa kalktık. Ama bilgilerimizden dolayı tehlikeli olacağı için merdivenlerden aşağıya inmedik. Sarsıntı 1 dakika sürdü. Ama sanki bir yıl gibi geldi. Bu arada tavan üzerimize ne zaman düşecek diye beklemedim. Tavan çatladı ama düşmedi. Sarsıntı durduktan sonra ben arkadaşımla birlikte aşağıya indim. Biz indikten sonra zemin katın duvarı çöktü. Daha sonra artçı sarsıntılar devam etti. Biz üzerimizde bir şey olmadığı için sıraysa eve girerek kıyafetlerimiz aldık" dedi.

Deprem olur olmaz ilk önce çocuklarını ve eşini düşündüğünü duygulanarak anlatan Kuncan, "Öleceğimi düşündüm. Çocuklarımı bir daha göremeyeceğim için çok üzüldüm. Artık yaşamdan umudu keserek Kelime-i Şahadet getirdim, Eşimi ve çocuklarımı düşündüm. Ama ölmedim. O an şoka girdim" diye konuştu

Dışarı çıktıktan sonra etrafa baktığında bütün evlerin yıkıldığını gördüğüne dikkat çeken Kuncan, "Bizim ev 4 katlıydı ama tamamen yıkılmadı. Bu bir mucizeydi. Ama diğer evler 2 katlı olmasına rağmen yıkılmıştı. Hemen yan taraftaki komşumuzun evine gittik. Baktık ev tamamen çökmüştü. Ancak molozların arasından insan sesleri geliyordu. Oradaki vatandaşlarla iki kişiyi molozların arasından çıkararak kurtardık. Orada şuan yaşam çok zor. Yardımlar geç ulaşıyor. Ölen insan sayısı çok fazla. Bu insanları gömecek yer bulamıyorlar."

Kuncan, ailesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu deprem anında çok üzüldüğünü belirterek, "Deprem anında çocuklarımı ve eşimi bir daha göremeyeceğimi düşünerek çok üzülmüştüm. Ama onları tekrar görmek, onlarla kucaklaşmak ve kokularını almak bana yaşadığımı hatırlattı. Bu yetti bana. Yeni yeni kendime geliyorum" dedi.

Kuncan'ın eşi Emine ve çocukları eşini sarılarak o hayatta olduğu için dua etti. Babasına sarılarak öpen 8 yaşındaki oğlu Tanberk babası yaşadığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Geri Dön