HABER

Dehşeti anlattı

Zonguldak'ta meydana gelen feci kazada arkadaşları kamyonun altında kalırken sağ kurtulan Rafet Uzun, korku dolu anları anlattı.

Dehşeti anlattı

Uzun, İHA'ya yaptığı açıklamada tren raylarındaki taşları toplamak isterken kamyonun üzerlerine geldiğini söyledi.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Kamyon-3-kisiyi-bicti/452875/)

Zonguldak'ta dün sabaha karşı meydana gelen kazada alkollü olduğu söylenilen bir kamyon sürücüsü, tren raylarındaki taşları toplamak isteyen üç arkadaşı altına almıştı. Gözü önünde arkadaşlarının kamyonun altına girdiğini görünce şoka giren Rafet Uzun, korku dolu anları anlattı.

İHA'ya yaptığı açıklamada feci kazayı anlatan Uzun, kamyon sürücüsünü bile göremediğini söyledi. Kamyonun biçtiği arkadaşlarından birinin bacağının koptuğunu gören Uzun, olay sırasında bilincini kaybettiğini söyledi. Kamyonun arkadaşlarını biçmeden önce bir arkadaşının aracının bozulması nedeniyle olay yerine geldiğini söyleyen Uzun, "Geçen gece Kozlu Beldesi esnaflarından Mehmet Bozkurt'un oğlu Feyyaz Bozkurt, Uğur Mumcu Kavşağı'nda kaza yapmış. Sabaha karşı olan kazada Feyyaz, bankete vurarak durabilmiş.

O sıra ben de kaza haberini alınca Soğuksu Polis Merkezi'nde olduklarını öğrendim. Hemen karakola onların gittim. Sonra çekiciye haber verdim, olay yerine gittiğimizde çekici de gelmişti. Kaza yapan aracı çekiciye bindirdik. Çekici aracı aldıktan sonra banketten, yolun karşısındaki tren raylarının üzerine düşen taşları almak istedik.

Trenin raydan çıkmaması için o taşları almaya gittik. Dört arkadaş tren raylarının üzerindeki taşları alıp başka yere atacak olduk. O ara çok süratli şekilde Kozlu istikametinden aracın geldiğini gördüm. O sıra biz panikledik. Ben kendimi sağ tarafa atmaya kalktım o ara ben kurtuldum ama kamyon arkadaşlarımı altına aldı. Ben o ara bir panik yaşadım. Şuurumu falan kaybettim, hala şoktayım.

O yana bu yana koşuştum. Can havliyle 155'i aradım. Polis arkadaşlar hemen olay yerine intikal etti. Karakola doğru koşmaya başladım sonra da çekici arkadaş çağırdı. Arkadaşlarımın yanına geldim. Şok yaşadım. Kamyon şoförünün bile kim olduğunu görmedim. Bir arkadaşın ayağının koptuğunu gördüm, diğerlerini ise o kadar fark edemedim. Panikledim, ne olduğunu anlayamadım" dedi.

Korkunç kazada kamyonun altında kalan 3 kişiden 1'i hayatını kaybederken 2 arkadaş ağır yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön