HABER

Delgado: Futbolcu olmamı aileme borçluyum

Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Matias Emilio Delgado, tamamen futbola kanalize olmasının sebebinin ailesi olduğunu belirterek, "Yoksa ben de o çevrede büyük bir suçlu, kanun dışı işler yapan bir adam olabilirdim" dedi.

Delgado, Beşiktaş'ın resmi dergisinin Ocak ayı sayısında yer alan röportajında, futbol dışındaki konularla ilgili konuştu. Çocukluk yıllarında Arjantin'de zor şartlar yaşandığını kaydeden Delgado, "Burada kilit rol anne ve babama ait. Etrafınız ne kadar kötü olursa olsun bir yere kadar annenizin, babanızın istediği yolda yürüyebiliyorsunuz. Aklın ermeye başladığında da zaten tamamen kendi yolunu çiziyorsun. Benim tamamen futbola kanalize olmamın nedeni de kesinlikle annemin ve babamın bana verdiği terbiyedir. Yoksa ben de o çevrede büyük bir suçlu, kanun dışı işler yapan bir adam olabilirdim" diye konuştu.

Delgado, Arjantin'in hiçbir zaman ekonomik olarak iyi durumda olmadığını belirterek, şöyle konuştu: "'Öyle dönemler yaşadık ki, bir başbakanımız vardı (adını söylemeyeceğim, çünkü uğursuzluk getiriyor), onun döneminde özellikle zenginler çok zengin, fakirler ise çok fakir oldular. Orta sınıf diye bir sınıf kalmadı"
Ekonomiden ve politikadan bu kadar derinlemesine bahsedecek kadar bilgiye sahip olmadığını dile getiren Delgado, "Ama yüzeysel olarak düşündüğümüzde bile görebiliyoruz ki, bütün bunlar Amerika'nın o bölgedeki ekonomik politikası, başka bir şey değil" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön