HABER

Delgado ligin ikinci yarısında oynayacak

Beşiktaş Kulübü Doktoru Ayhan Optur Delgado'nun uzun süreli bir dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ve ligin ikinci yarısına hazır olacağını söyledi.

Delgado, kulüp doktoru Ayhan Optur ile birlikte son zamanlarda sakatlığı hakkında çıkan haberlerle ilgili BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Delgado, böyle büyük bir camiaya gelip sakatlığı nedeniyle uzun süre oynayamamasının kendisini üzdüğünü söyledi.

Genç bir oyuncu olduğunu kaydeden Delgado, "sağlık ekibi, takım arkadaşlarım camia içinde birçok insan bana destek çıkıyor. Bu da kısa sürede iyileşmemi sağlayacaktır" dedi.

Dinamo Bükreş maçından sonra sakat sakat 3 maç oynadığının hatırlatılması üzerine Delgado, "Oynayabileceğiniz, oynamayacağınız ağrılar vardır. Bütün futbolcular aynıdır. Birçok futbolcu ağrısı olduğunu bile bile bunu kaldırabileceğini düşünüyorsa oynayabilir" şeklinde konuştu.

Futbolun Türkiye'de, İsviçre'ye oranla daha mı sert oynandığının sorulması ve Bursaspor maçında kendisine yapılan fauller sonrası hakemle yaşadığı diyaloğun hatırlatılması üzerine Delgado, "Futbol Türkiye'de İsviçre'dekine oranla daha sert ve agresif, ama benim Bursaspor maçında hakeme anlatmaya çalıştığım şey, bana üst üste faul yapılıyorsa beni çağırıp açıklama yapacağına, faulleri görmesi içindi" diye konuştu.

Delgado'nun geçmiş dönemde oynamadığı maçlar için spekülasyonlar yapıldığını hatırlatan Optur, "Hepsinde sakatlığı vardı. Takımla olmamasının nedeni bizim medikal kararımızdı. Deplasmana gitmiyor diye söylendi. Böyle bir şey yok.

Delgado'nun yaşadığı sakatlık futbolcular için genelde sıkıntılı bir sakatlık.

Artık daha fazla zorlamak istemiyoruz. Artık o istese bile oynatmayacağız" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön