Demirel'den Ergenekon yorumu

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Ergenekon davasıyla ilgili, "Bu çok büyük bir hadise. Umalım ki buradan milleti incitici kararlar çıkmaz. Umalım ki adaleti incitici kararlar çıkmaz" dedi.

Demirel'den Ergenekon yorumu

Demirel, İslamköy beldesindeki Süleyman Demirel Külliyesi'nde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Demirel, Mısır'daki olaylara ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine, Mısır ordusunun ve halkın neredeyse ikiye bölündüğünü söyledi.

Ordunun seçimle gelmiş bir iktidarı yönetimden uzaklaştırdığını ve yeniden seçime gidileceğini belirten Demirel, "Mısır'da karmakarışık bir durum var. Mısır, büyük ve önemli bir devlettir. Mısır'da istikrar ve barışın olması hem kendileri hem bölge hem de Türkiye için önemlidir. Türkiye, kendi menfaatlerini koruyacak şekilde hareket etme gayreti içerisinde. Bundan daha ilerisi için bir şey söylemek zor. Önümüzdeki günler neyin nere varacağını gösterecektir. Umarım Mısır'daki durum daha kanlı bir iç savaşa dönmesin" diye konuştu.

Demirel, Ergenekon davasının son duruşmasına ilişkin soruyu ise şöyle yanıtladı:
"Bu çok büyük bir hadise. Umalım ki buradan milleti incitici kararlar çıkmaz. Umalım ki adaleti incitici kararlar çıkmaz. Umalım ki hak yerini bulur, adalet yerini bulur. Haksız yere insanlar cezalandırılmaz. Suçu olan varsa ispatlanmışsa bu ayrı bir mesele ama henüz 'suçum nedir' diyene 'suçun şudur' denilemediği bir ortamda, henüz suçunu söylemeden ceza ile cezalandırılması sürpriz yaratır. Bakalım ne olacak. Biz Türk adliyesine güveniyoruz."

EŞİNİN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Kardeşi Şevket Demirel ve aile yakınları ile İslamköy Mezarlığındaki aile kabristanlığına gelen Süleyman Demirel, korumalarının yardımı ile aracından inerek eşi Nazmiye Demirel'in mezarının başına geldi.

Burada kendisi getirilen koltuğa oturmayan ve ayakta beklemeyi tercih eden Demirel, dua ettikten sonra eşinin mezarına gül bıraktı.

Demirel, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 65 yılını birlikte geçirdiği Nazmiye Demirel'i 65 gün önce toprağa verdiği hatırlattı.

Ailesinin hayatını kaybeden diğer üyeleri için Kadir Gecesi de dua ettiklerini anlatan Demirel, "Bu mezarlıkta, Türkiye'nin bütün mezarlıklarında yatan vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Memleketimiz birlik ve düzen içerisinde olsun. Barış olsun, kardeşlik olsun. Bizim ailemiz hep bunun için uğraşmıştır" dedi.

Demirel, daha sonra İslamköy'de bulunan Süleyman Demirel Külliyesi'ne gitti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 154 yorum
sayın demirel bu ülkede cakılı bir tek civin yok konusacak en son adamsın sen bişeye dogru diyosan o egridir demekki paşalar cezalandırılmalı
yargıya müdahale ediyor
SENDE ÇOK EKMEYİNİ YEDİN DEMİREL ERGENEKONUN YALANCI ÇIKARCI SENİ
kuzey ırakta ve suriyede kürt devleti kurdunuz sıra geldi TÜRKİYE'YE (referandumla iktahak) içiniz rahat mı akp liler?
YA KURULMADI DA HAYAL GÖRÜP YAZMA AMA FARZ EDELİM KURULDU NE OLACAK NE OLACAK SOYLESENE SANA BANA BİZE NE OLACAK
midemi bulandırıyorsun be adam Türkiye bi kurtulsa sizlerden artık ne utanmaz ne yüzsüzlük
şimdi sen tiksiniyorsun adamdan ama deden zamanında ona yalakalık yapmış hükümette diye şimdi sen rte ye yapıyorsun iki gün çocuğunda böyle demesin?
ŞAPKA!!!!!!!!! 7 kere gitti 8 kere geldi.... 28 şubatın cumbabası 7 tane darbenin mağduru 8 nci darbenin mimarı.... Bu aralar yardımcısı Hüsam Cintonik ise gezi tv kanalının baş yorumcusu.... Vay be....................... Ben de buna ŞAPKA çıkarıyorum.... Saygılar....
bu hala konusuyor
Türkiyenin başına gelmiş en bos adam.. Yıllardır Türkiye yaptığı haınlıklerde cabası , Deniz Gezmişi asan adamdır kendısı.. Azerbaycan canlı canlı kız cocukların derılerın yuzulmesınden bir numaralı sorumlu kişidir.. vs.vs. uzarda gider... Utanmadan kalkıp birde beyan verir.
Aslında seninde orada yargılanman gerekiyordu.
milleti yıllarca 3 anahtar gibi vaatlerle uyuttun artık yemezler
aahhh o eski güzel günler ne güzel tezgahınız vardı. iritca mirtica deyip hedef şaşırtıp tüm devlet kademelerini körler sağırlar ne de güzel doldurmuştunuz. el arabalarla çuvallarla yiye bitiremediğiniz o günler geri gelse ne güzel olur değil mi
o günkü millet vekilleri bu gün akepenin bakanları..buna ne demeli. :)hey gidi sağırlar körler bişey bildiğinizi sanıyonuz.
süleyman demirelin mal varlığı bugünün bir belediye başkanından daha fazla değildir .
lokomotifin başı....
sen hic konusma, Yillarca bu insanlari kandiran ben degil sendin,,, Muhafazakar kesimin oylariyla secildin sonrada onlari hice saydin, soysuz herif!! yürü git isine
O GİTTİ RECEBİNİZ GELDİ,HA VELİ HA ALİ
Allah bunlara ömür veriyor.Demekki haklı olduğu taraflarda çok gibi.İnsanlar layık olduğu gibi yönetilmeyi hak ederlermiş.60 yaşına gelde eline hiç kitap değmesin ondan sonra çık beni iyi idare etmediler diye nara at.Eğitilmemiş insanları kandırmak çok kolaydır.Siyasetçiler geri kalmış ülkelerde halkı şu üç şeyle kandırırlar.Açlık,spor ve din.Bu üç unsuru problem olmaktan çıkarmış ülkeler refah seviyesini yakalamış ülkelerdir.
DEMİRELİ UNUTTULAR SANIRIM ERGENEKONUN BAŞI BU ZAT DEĞİLMİYDİ. NE VERDİ BU ÜLKEYEDE Kİ EMEKLİLİĞİN KEYFİNİ SÜRÜYOR ŞİMDİ.
ölüm bile ibret olmamış buna..
senin ahiret inancın varsa çok iyi?
yeterdaa bırak bu yüce milletin yakasını şapkanı d a nereye gidersen git
gelen gideni aratır değerini geç anladık yaptığın fabrikalar satılınca
hadi ya oku bakalım neler yapmış tutuklanması gerekenlerden biri de oydu
Tebrik ve teşekkür ediyorum gerçekten kıymet bilenlerin var olduğunu görmek çok güzel.
Akp ye oy verenler kuzey ırakta kürdistanı kurdurdunuz.kuzey suriyede kürdistanı kurdurdunuz.akp ye oy verenler size iki dünyadada rahat yok şehitlerimizin kanı yerde kaldı sayenizde
Yillarca pasalar seni adam yerine koymadi gel dedi geldin git dedi gittin.millete yokluktan,kuyruktan baska birsey göstermediniz şimdi cikip akil veriyorsunuz o günler cok geride kaldi.
bu ülkenın gelmiş gecmiş en beceriksiz adamısın 70 sente muhtac etiginiz gunler hala unutulmadı yüzsüz adam
ÜLKEYİ SATMADI BÖLDÜRTMEDİ ZORUNA MI GİTTİ ONUN YÜZÜ VAR AMA SENİNKİ GÖRÜNMÜYOR
TAM 60 YIL DEVLETE HİZMET ETTİN.60 YILDA YAPILAN HİZMETMİ BÜYÜK YAPILMAYAN HİZMETMİ BÜYÜK BİLMİYORUM.BEN YAPMAN GEREKENİN ÇOĞUNU YAPMADIĞIN YADA YAPAMADIĞIN KANAATİNDEYİM.BİRDE BİLEREK,OLACAĞINI GÖREREK YAPTIĞIN MİLLETE VERDİĞİN ZARARLAR,KÖTÜLÜKLER VAR.SİYASİ RANT VE İNAT UĞRUNA VEDE TÜM ISRARLARA RAĞMEN (ASKER VE BÜROKRASİNİN VEDE MİLLETİN) ECEVİTLE BİRLİKTE İNAT EDEREK YANYANA GELMEDİNİZ VE 80 ÖNCESİNDE BİNLERCE İNSANIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDUNUZ.MİLLETİN ÇEKTİĞİNDEN VE EKONOMİDEN BAHSETMİYOM BİLE.DEVLETE VE MİLLETE HİZMETTE SEVABINMI YOKSA GÜNAHINMI AĞIR ÇEKER.BANA GÖRE GÜNAHIN.
TAM BİR LAF CANBAZI...YEĞENLERİNİZDEN HABER VARMI?KELİNİZ ORTADA KALDI...OŞAPKANINALTINDA YILLARCA HALKI KANDIRDIN...SİHİRBAZ GİBİYDİN...ŞAPKASINDAN FAİLİMECHULLER ÇIKIYORDU...
SENİN TAYYİP'in OĞLUNUN GEMİCİKLERİNDEN HABERİN VAR mı ZİBİDİ. AYRICA; SAHTE ASKERLİK RAPORUNDAN ve TRAFİKTE BİRİNİ ÖLDÜRDÜ HABERİN VAR mı? MAKARNACI CÜCÜK.
Mason süloo yine konuşmuşş..
demirel başkarı gibi memleketi paesel parsel tapusuyla satmadı satırmadı şimdi demirelin memlekete yaptı farikaları barajları sata sata bitiremedilir
GAP'ı Gaptırmam bile demişti bir zamanlar
Bu bir müdahale değilmi ? Devam eden mahkemeye gönderme gibi geldi bize !
sussssssssssssss sus artık susss
Sayın DEMİREL Büyük Devlet Adamısınız Allah sizi Türkiye nin başından eksik etmesin. şimdi dış güçlerin başımıza oturttuğu diktatör hain planlar içindedir! Türkiyeyi Türküm diyeni Atatürk ü ve Eserlerini yok etmek hayalleri kurmaktadır. 30 yıllık cabulcu pkk ile işbirliği yapıp, M.Ö 209 yılında kurulmuş Büyük Türk Ordusunu yok etme gafleti içersine düşmüştür. yandaş basının denyo çalışanları lütfen yorumlarımızı yayınlayın artık!
BİR SEN KONUŞMAMIŞTIN !
hayır sen yanlış biliyon şimdiye kadar hep konuşan bu oldu esas çıbanın başı bu
60 sene bu ülkeyi idare etti mi?ve nereye geldik, 60 sene hemen hiç büyük bir kalkınma olmadı,hala o günlerde 35 sent e ihtiyaç duyduğumuz günleri gün gibi hatırlıyorum,bir de avrupa ve amerika ya bakalım 60 senede neler yapmışlar,kıyaslama böyle yapılır,ama benim bildiğim 30 sene falan bolu tünelini dahi hizmete koyamamışlardı ki,ondan sonra gelenler bolu tünelini açtı, o 60 senede kaç km değil ama kaç metre demiryolu döşendi??? bunları sormak lazım ,
Masonların Türkiye'deki kuklalarından biri daha hala ne yüzle konuşuyor bu adam.
sizleri kötü bilirdik,arar duruma düştük!!!!
AYNEN ÖYLE
Helal olsun sayın Demirel Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük liderlerden bir tanesi. Bu yaşında hala sağlıklı ve temkinli konuşmaları ile kendisine olan saygı ve sevgiyi her zamanki gibi bir kat daha artırıyor.
Emredersin baş ergenokoncu
Burda Demireli eleştirenler,%50 oy alanlar yanlış politikalar izleyip,demokratik olmayan yöntemler uyguladığında e,eleştirenlere cevap olarak hemen halk seçti demokrasiye saygınız olsun diyorsunuz, unutmayın ki bu millet 7 kez onu başbakan yaptı. Yarın % 50 oy alanlarda iktidardan düşünce ,söylenecekleri duyar gibiyim peeeehhhh.
7 kere başa gelmiş (sen ve senim gibiler sayesinde)ama toplam da hesap edersen 10 yıl yoktur ve bu memlekete hiç bır faydası olmamıştır
Ergenekonun başı bu adam. Allah bunu yanına tez zamanda almasın ve dünyada milletin göreceği şekilde çektirsin...Silivridekiler en ağır cezalar verilmelidir. Milletin kutsallarına darbe yapanlar hadlerini bilmelidir...
SEN MERAK ETME MİLLET İNCİNMEZ.SEN GİBİ POSTAL YALAKALARI ÜZÜLÜR O KADAR
VALLAHİ BİZ ÜZÜLELİM AMA APO BABANIZDA SEVİNMESİN GÜN YÜZÜ GÖRMESİN İNŞALLAH...
Bu millet Demirel gibi devlet adamlarını çok arayacak, Ergenekonu da çok arayacak, yakındır.
dönemin eski başbakanları ve cumhurbaşkanlarıda orda olmalıydı
Diğer Haberler