HABER

''Demokrasiyi hiçbir zaman zayıflatmadık''

Paris (AA)- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'de demokrasiyi hiçbir zaman zayıflatmadıklarını söyledi. Gül, "Bazı ülkeler, terörle mücadele adına temel hak ve özgürlükleri sınırlandırırken, Türkiye geçen süre içinde bunları genişletti" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül, İzmir'in EXPO adaylığının tanıtım sunumu için geldiği Paris'ten ayrılmadan önce Türkiye'nin Paris Büyükelçiliği'nde basın toplantısı düzenledi.

Gül, İzmir'in EXPO adaylığına ilişkin bilgi verdikten ve görüşlerini açıkladıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.Demokrasinin terörü ve teröristleri izole ettiğinin altını çizen Gül, şunları söyledi:

"Demokrasiyi hiçbir zaman Türkiye'de zayıflatmadık. Bazı ülkeler, terörle mücadele adına temel hak ve özgürlükleri sınırlandırırken, Türkiye geçen süre içinde bunları genişletti. Tüm bunlar terör grubunu izole etti. Genel olarak, Türkiye'deki demokrasinin derinleşmesi, pekişmesi, terörle mücadelemizi güçlendirir, kuvvetlendirir, bunu
söylüyorum."

Gül, Fransa Başbakanı François Fillon ile görüşmesinde DTP hakkındaki kapatma davasının gündeme gelmediğini, bunun Türkiye'nin kendi konusu olduğunu ifade etti.

Geri Dön