Demokrat Parti Haziran'da eski binasına taşınıyor

Demokrat Parti Haziran'da eski binasına taşınıyor

ANKARA(ANKA) – Demokrat Parti (DP) Haziran ayında yuvaya dönüş yapıyor. 22 Temmuz seçimlerinin ardından sıkıntılı günler geçiren DP, kemer sıkma politikası çerçevesinde, Balgat'ta bulunan binadan Akay'daki eski binasına taşınacak.

22 Temmuz seçimleri öncesinde Anavatan Partisi ile yürütülen birleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması ve seçimlerde alınan sonuçlarla sıkıntılı günler geçiren Demokrat Parti, bir yandan teşkilatlarda doğan boşluğu doldurmaya çalışırken bir yandan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kemer sıkma politikaları uyguluyor. 6 Ocak'ta yapılan olağanüstü kongrede görevi Mehmet Ağar'dan devralan Süleyman Soylu ve ekibi ilk iş olarak seçim döneminde boşalan teşkilatlara el attı. Kongrenin ardından, teşkilatlardaki boşluklar tek tek tespit edilirken, sonuçlar da dün Genel İdare Kurulu'nda masaya yatırıldı. Soylu başkanlığında yapılan GİK toplantısında, gerek Anavatan Partisi'yle yürütülen birleşme görüşmelerinin olumsuz sonuçlanması gerekse seçimlerde alınan sonuçlar nedeniyle boşalan teşkilatlara atama yapılması kararlaştırıldı. Bursa İl başkanlığı'na Füsun Yaşar, Samsun İl başkanlığına Feraye Keleşoğlu Kefeli'nin getirilmesi kararlaştırıldı. Rize il başkanlığına da Tuncer Ergüven getirildi. Teşkilatlara yönelik atamaların önümüzdeki günlerde devma edeceği kaydedilirken, toplantıda, yerel seçimlere yönelik hazırlıklar da gözden geçirildi. Toplantıda, Mart ayı içerisinde DP'li bütün il başkanları ve belediye başkanlarının katılımı ile "Yerel Yönetimler Arama Konferansı" yapılması kararı alındı.
DP'de teşkilatlara ve yerel seçimlere ilişkin çalışmaların yanı sıra bir yandan da, seçim döneminde parti kasasının boşalması nedeniyle ekonomik sıkıntıları giderecek tedbirler için de kollar sıvandı. Parti harcamalarının kısıtlanması ile işe başlayan yönetim, personel sayısında da azaltmaya gitti. Parti yönetimi, Balgat'ta bulunan genel merkez binasının kirasının yüksek olması nedeniyle de, Akay'da bulunan partiye ait binaya taşınılması kararı aldı. Bu şekilde ciddi bir tasarruf sağlanacağını belirten parti kurmayları, Haziran ayında taşınılacağını kaydettiler.