Denetimli serbestlik yükümlülerinden ebru sergisi

Anadolu Adalet Sarayı'nda denetimli serbestlik yükümlülerinin yaptığı eserlerden oluşan ebru sergisi açıldı

İSTANBUL (AA) - Anadolu Adalet Sarayı'nda denetimli serbestlik yükümlülerinin yaptığı eserlerden oluşan ebru sergisi izlenime sunuldu.

Adalet Sarayının Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu'nda düzenlenen serginin açılışını, Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar, Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun ile başsavcıvekilleri kurdele keserek gerçekleştirdi.

Açılışta konuşan Başsavcı Uçar, "Öncelikli olarak Afrin'de ordumuzun şu anda vermiş olduğu mücadeleye sonuna kadar destek oluyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz." dedi.

Uçar, denetimli serbestlik müdürlüklerinde şüpheliler, sanıklar ve hükümlülerin suç işledikten sonraki aşamada yeniden topluma kazandırılmaya çalışıldığını ve meslek edindirmeye yönelik faaliyetler yapıldığını anlattı.

Bu kapsamda Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nin katkısıyla denetimli serbestlik yükümlülerine 350 saatlik bir eğitim verildiğini belirten Uçar, sergide eğitime katılan 100 yükümlünün yaptığı 50 eserin sergilendiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından sergiyi gezen Başsavcı İsmail Uçar ile Komisyon Başkanı Bekir Altun, birer ebru çalışması yaptı.

Sergi, 16 Şubat'a kadar gezilebilecek.

- Anadolu yakasında 22 bin yükümlüye takip

Şüpheli, sanık veya hükümlünün toplumla bütünleşmesi açısından ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı denetimli serbestlik uygulaması ile hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarının düzeltilerek tekrar suç işlemelerinin önlenmesi, madde bağımlılarının rehabilitasyonu ve bu yolla toplumun korunması amaçlanıyor.

Bu kapsamda İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, yaklaşık 150 personel ile Anadolu yakasında 16 ilçede ikamet eden 22 bin yükümlünün takip, denetim ve rehabilitasyonu için çalışmalarını sürdürüyor.

Yükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında yapılan proje kapsamında yaklaşık 100 denetimli serbestlik yükümlüsüne 350 saat ebru dersi verildi.

Proje ile yükümlülerin boş zamanlarını yapılandırmak, hobiler kazandırmak, sorumluluk bilinçlerini arttırmak ve hayatlarını suç işlemeden devam ettirebilmelerini sağlayacak beceriler edinmelerine katkı sağlamak amaçlanıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler