Deniz Akkaya'nın zor günleri

Deniz Akkaya'nın zor günleri

İSTANBUL (İHA) - Ünlü manken Deniz Akkaya hakkında, gazeteci Bülent Cankurt'a hakaret ettiği iddiasıyla 2 aydan 1 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Deniz Akkaya'nın 25 Ocak 2007 tarihindeki savcılık beyanında, muhabir Bülent Cankurt'a yönelik hakaret kastının olmadığını belirttiği ve hakkında birçok asılsız haber yapıldığını söylediği ifade edildi. İddianamede, Akkaya'nın özel yaşamı ile ilgili konularda haber yapıldığını, bunların ardından hiç tanımadığı Azeri vatandaşı Mübariz Mansimov ile birlikte olduğunun yazıldığını belirttiği kaydedildi. Söz konusu haberde, Akkaya'nın yurt dışına gidip kaçamak yaptığının ifade edildiği, bunların gerçeği yansıtmadığı için gerçek dışı haber yapılmasına kızarak gazeteye gidip yöneticiler ile görüştüğü ve suç kastının olmadığını ifade ettiği anlatıldı.

İddianamede, Deniz Akkaya'nın bir internet sitesinde yer alan "Hangi deliğinden uydurdu, para karşılığı haber yapıyor" gibi sözlerin eleştiri hudutlarını aşıp hakaret unsurları içerdiği ancak iftira olarak değerlendirilemeyeceği belirtildi.

Bülent Cankurt'un konu ile ve özellikle şüpheli Deniz Akkaya ile ilgili olarak yazdığı yazının, Akkaya'nın kızmasına ve hatta gazeteye giderek pasaportunu göstermeye kadar iten yazıların var olduğunun anlatıldığı iddianamede, yazıların içeriğinde Deniz Akkaya'yı zengin insanlar ile birlikte olduğunu ima eder şekilde yazılar yazılmasının bu davranışa kendisinin ittiği, bu nedenle Akkaya hakkında yargılama yapılırken haksız fiil nedeniyle veya karşılıklı hakaret hükmünü kapsayan Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 129. maddesinin de göz önüne alınması gerektiği belirtildi.

İddianamede, şüpheli Deniz Akkaya'nın olay tarihinde gazeteye giderek şikayetçi Bülent Cankurt hakkında hakaret içeren sözler sarf ettiği, bu nedenle yargılamasının yapılarak cezalandırılması istendiği anlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler