Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili Sağlık Bakanı'ndan açıklama

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, 'Genel durumu iyi. Daha iyiye gidiyor' dedi.

Deniz Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili Sağlık Bakanı'ndan açıklama

Sağlık Bakanı Demircan, 2018 Merkezi Yönetim bütçe görüşmelerine katıldı ve milletvekillerinin sorularını cevapladı. Bakan Demircan, Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin olarak, "Genel durumu iyi. Daha iyiye gidiyor. Şuuru açık. Yoğun bakımda takibi devam ediyor" bilgisini verdi.

Demircan, şehir hastaneleri ile ilgili soru üzerine, "Şehirler düzensiz büyüdü. Merkezde hastane yapacak yer bulamıyoruz. mekanlar eski, koğuş usulü odalara sahip. Mekan yetmiyor. Yeni çözümler üretmek zorundayız. Yeniye uygun çözümler üretmek zorundayız. Şehir hastaneleri maliyeti yüksek, Türkiye'nin geleceğini borç altına sokacak bir yatırım. Yerli tasarrufları kullanmada imkanı yeterli olmayınca yabancı sermaye kullanma ihtiyacına bakalım. Türkiye yabancı sermaye kullanma ihtiyacı olan bir ülkedir. Bu yatırımların yüzde 80'i yabancı sermaye, yüzde 20'si kendi sermayesi olmak üzere ihaleye açılmıştır. Maliyetler açısından yüksek, lüks görüntüsü verse de, klasik ihaleyle yaptığımız hastanelerde daha çok sorun yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

AÇLIK GREVİNDEKİ NURİYE GÜLMEN'İN SON DURUMU

Nuriye Gülmen'in sağlık durumuna ilişkin ise Demircan, "Ankara Numune Eğitim ve Araştırma mahkum servisinde gözetim altında tutuluyor. Her gün 5 uzman doktordan oluşan heyet kendisiyle görüşüyor. Ancak hiçbir şekilde tedavi kabul etmiyor. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne göre şuuru açık olduğu sürece ne tetkik kararı alabiliyoruz ne de tedavi için girişimde bulunabiliyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ÜLKE için çok faydalı olduğu söylenemez,,,ama,,, ALLAH Şifasını versin,,,,
@34kso34 SENİN VB LERNİNİNDE ÜLKYE Bİ BOOK FAYDASI YOK
Ak Partiliyim..ama koyu chp li rahmetli dedemden bildigim kadariyla Karaoğlan Ecevit ile Yakışıklıoğlan Baykal iyi insanlarmış..birine Allah rahmet eylesin digerine de şifa versin insallah...
Bülent arınç ve deniz baykal ın teyze çocuğu olduğunu biliyor musunuz?
@06h0ligan06 kardeş çocukları mı demek istediniz?
NİYE ALAMIYORSUNUZ ZORLA TEDAVİ UYGULAYIN,LAF MI BU YA BİR İNSAN CANI BU...BEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK,BİR MİLLİYETÇİ OLARAK BU DURUMDA OLANLARI ÖLÜME TERK ETMENİZE KARŞIYIM ARKADAŞ....SAĞ GÖRÜŞLÜYÜZ DİYE ALLAHIN VERDİĞİ BİR CANIDA GÖRE GÖRE ÖLÜME GÖNDERMEK YAKIŞMAZ BİR MÜSLÜMANA...ZORLA TEDAVİ EDİN ARKADAŞ....HRİSTİYANDA OLSA,DİNSİZ DE OLSA,SOLCUDA OLSA ,SAĞCIDA OLSA...ONUN KENDİ İSTEĞİNE BIRAKMAMALI DEVLET.....SONUÇTA BİR CAN VE İNSAN YA BU...ALLAHIN YARATTİĞİ BİR İNSAN BUNU UNUTMAYALIM....O YANLIŞ YOLDA OLABİLİR,KUSURLUDA ,HATALI DA ,SUÇLUDA OLABİLİR.BU YAŞAMA HAKKINI ELİNDEN ALMAYI GEREKTİMEZ
Açıkladıkları ne şimdi ? Şehir hastaneleri iyi olmadı zarar ettik, Yabancıların yatırımıyla daha başka hastaneler mi olacak anlamadım ?
yabancı sermayeyi getirmeniz için paradis dosyalarını açıklasanız belki yabancı sermaye gelir
AVRUPA İNSAN HAKLARI DİYORLAR BUNA.
Diğer Haberler