HABER

Deniz paraşütü keyfi kötü bitti! Anne ve 2 çocuğu havada askıda kaldı, herkes seferber oldu

Antalya’da teknenin arıza yapması sonucu deniz paraşütündeki anne ve 2 kız çocuğu havada askıda kaldı. Paraşütteki anne ve çocuklarını kurtarmak için turistler ve vatandaşlar seferber oldu. Korku dolu anların yaşandığı olayda, anne ve 2 çocuğu kaza yaşanmadan şezlonglarına arasına indirildi.

Korkutan olay, Serik ilçesi turizm bölgesi Belek’te 5 yıldızlı bir otelin plajında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, plajda bulunan su sporlarına gelen anne ve iki kızı deniz paraşütüne binmek istedi. 2 kız ve anne bir süre sonra paraşüte binerek havalandı.

AW653539_04

Bu sırada paraşütün bağlı olduğu teknenin motoru arıza yaptı. Rüzgarın da etkisi ile tekne, paraşütün çekmesi ile kıyıya kadar sürüklendi. Bu sırada devreye sahilde bekleyen çalışanlar ve turistler girdi.

AW653539_02

Vatandaşlar anne ve 2 kızını kurtarabilmek için paraşütün ipini sıkı sıkıya tuttu. Çekilen paraşüt bir süre sonra şezlongların arasına indi. Anne ve 2 çocuk olayı yara almadan atlattı. Yaşanan korku dolu anlar ise cep telefonu kamerası ile kayda alındı.

AW653539_03

"O ANDA PANİK HAVASI OLDU"

Yaşananları anlatan Koray Karcı, “Dün paraşüt havada askıda kaldı. Allah’a şükür can kaybı olmadı. Biz de profesyonel bir şekilde 10 dakika içerisinde misafirimizi indirdik. Oteline bıraktık. O anda panik havası oldu. Asılarak otelin iç bölgesine anne ve kızı indirdik. Daha sonra müşteriler alkışladı. Bize teşekkür ettiler. Ani rüzgarın sertleşmesi ile oldu” diye konuştu.

AW653539_05

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler