HABER

Deniz taşımacılığında Turyol

İSTANBUL (İHA) - Turyol S.S. Turizm ve Yolcu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Can, sektördeki tüm zorluklara rağmen, üretmeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

Bir asırlık geçmişi bulunan Turyol S.S. Turizm ve Yolcu Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi, filosunda bulunan 60 adet geminin, 45 adedi ile düzenli ve tarifeli olarak günlük toplam 267 sefer yapılan Kadıköy-Haydarpaşa-Eminönü ve Karaköy ile Üsküdür-Eminönü ve Karaköy arasındaki hatlarda ve İzmir Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İzdeniz A.Ş ile yapılan sözleşme gereği 15 adet gemi ile de, İzmir körfez hatlarında deniz yolu ile toplu ulaşıma hizmet veriyor.

Turyol Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can, İstanbul Boğazı ve çevresinde yapılan turizm deniz turlarında Türkiye'nin imajının zedelenmemesi bakımından sorumlu hareket ettiklerini kaydetti. Gemileri çağa uygun yenilerken ve işletme bazında reformlar yaparken, finans sektörünün hiçbir kesiminden kredi kullanmadıklarını ifade eden Yunus Can, "Sadece kendi öz kaynaklarımızı kullanarak böyle bir atılımı gerçekleştirdik. Gemilerimizde, iskeleler ve idari merkezimizde çalışan toplam 280 kişi ile ayrıca önemli kabul ettiğimiz personel istihdamına da sahibiz" dedi.

Yunus Can, amaçlarının gerek halka, gerekse ülkeye gelen turistlere deniz yolu ile ulaşımın konfor, emniyet ve huzurunu, değişen çağın standartlarına uygun olarak hizmet vermek olduğunu söyledi. Can, son olarak da, sektördeki tüm zorluklara rağmen, üretmeye ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceklerini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön