Denizde su topu sahası

Spora ve sporcuya her zaman destek veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bir ilke daha imza attı ve Türkiye’de ilk defa denizde su topu sahası kurdu.

Denizde su topu sahası

Uzun yıllar Sutopu Milli Takımı’nda oynayan Edip Emre Usluve Fatih Pehlivanoğlu tarafından geçen yıl kurulan Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü antrenmanlarını kış aylarında Binnaz Karakaya Spor Tesisleri Yüzme Havuzu’nda yaptı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un desteği ile gerçekleşen bu antrenmanlar yaz aylarında denizde yapılıyor. Başkan Mehmet Kocadon tarafından Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü’ne tahsis edilen Mendirek’teki sahanın açılışı yine Başkan Kocadon tarafından yapıldı. Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü sporcularıyla birlikte bir gösteri maçı yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’da sporu çeşitlendirmek istediklerini belirterek, “Bunlardan biri de sutopu.

Yeni kurulan Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü’ne Bodrum Belediyesi olarak desteğimizi verdik ve bu saha kuruldu. Çocuklarımız burada hem spor yapacaklar hem de sutopunu Bodrum’da geliştirecekler. İnanıyorum ki birçok yarışmada Bodrum’u başarıyla temsil edecekler. Ben de her zaman olduğu gibigençleri spora teşvik için yine buradayım. Spor benim yaşam tarzım. Şuna inanıyorum, ilerde savaşlar topla tüfekle değil sağlıkla olacak. Bizlerin de en büyük görevi sağlıklı nesiller yetiştirmek olacaktır. Onun için de her zaman sporun yanında olmaya devam edeceğim. Birçok beldemizin yelken kulüpleri var ama bu yeterli değil. Bunu daha çok yaygınlaştırmalıyız ama sadece yelkende değil su sporları branşlarının tümünde. Mümkün olduğu kadar Bodrum gençliğini spora teşvik etmemiz, yönlendirmemiz lazım” dedi.

Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü kurucularından Edip Emre Uslu da, “Ülkemizde bir ilk olarak denizde sutopu saha projesi Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’un desteğiyle hayata geçmiştir. Su Topu Federasyonu bu saha ile çok ilgilendi hatta bunu diğer kulüplere örnek alarak gösterdi. Başkanımız, destekleriyle kulübümüze tahsis ettiği sahayı ziyaret edip hem açılışını yaptılar hem de evlatlarımız ile sutopu oynadılar. Biz Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü olarak Başkanımıza sutopuna vermiş oldukları destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Kulübümüzde 40 tane sporcumuz var. 5 Ağustos’tan başlayarak Küçükler, Minikler, Ümitler, Gençler ve A takımı olarak her yaş gurubunda açık kümede mücadeleye başlayacağız” şeklinde konuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler