HABER

Denize düşen sara hastası öldü

İSTANBUL (İHA) - Beşiktaş sahilde kardeşiyle gezintiye çıkan bir genç, geçirdiği sara nöbeti sonucu denize düştü. Genci kurtarmak için denize atlayan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi bir genç kızın çabaları da sonuç vermeyince, sara hastası genç hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre 30 yaşındaki Naim Sınmaz, kardeşini de yanına alarak Beşiktaş'ta gezintiye çıktı. Üsküdar İskelesi yakınında denizi seyreden Sınmaz, bu sırada geçirdiği sara nöbeti sonucu dengesini kaybederek denize düştü. Sınmaz'ın kardeşinin yardım çığlıkları üzerine, olay yerinden geçmekte olan Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Merve Korusan (22) denize atladı. Korusan ve vatandaşların yardım çalışmalarına, Sahil Güvenlik görevlileri de destek verdi. Sahil Güvenlik botuna alınarak karaya çıkarılan Naim Sınmaz'a gerekli müdahale yapılmasına rağmen, şahsın hayatını kaybettiği anlaşıldı. Sınmaz'ın kardeşi, ağabeyinin ölümünün ardından uzun süre gözyaşı döktü.

Denize düşen Naim Sınmaz'ı kurtarmak için elinden geleni yapan fakat çabaları sonuç vermeyen Merve Korusan, "Denize düştü. Kurtarmak istedik fakat olmadı" dedi.
Öte yandan, olay yerinde toplanan vatandaşlar, haber verdikleri halde ambulansın gelmemesine tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler