HABER

Denizli’de 5 dakikalık kum fırtınası yıktı geçti

Denizli’de havanın bir anda kapanmasıyla birlikte hızla gelen kum fırtınası kentte 5 dakika içerisinde ağaçları, tabelaları ve çatıları uçurarak çok sayıda maddi hasar meydana gelmesine sebep oldu. Öte yandan bir işyerine ait totem otoparkta bulunan araçların üzerine devrildi. Bir araç ise devrilen totemin iki ayağının arasında kalarak kıl payı zarar görmedi.

Denizli’de ve ilçelerinde gün içerisinde geçen güneşli hava bir anda bulutlarla kapandı. Kentte etkili olan kum fırtınası nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı olay meydana geldi.

2

VATANDAŞLAR PANİĞE KAPILDI

Fırtına kent merkezinde büyük tabelaların, ağaçların, çatıların ve elektrik tellerinin kopmasına neden oldu. Bir anda etkisini gösteren fırtına nedeniyle görüş mesafeleri düşerken vatandaşlar da paniğe kapıldı.

1

ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

Meydana gelen kum fırtınasında oluşan maddi hasarlı olaylarda ölen ya da yaralanan olmadı. İlçelerde ise bazı evlerin çatılarının uçtuğu ve ardından yağmur yağışının etkili olduğu öğrenildi.

3

ÇİZİK BİLE ALMADI

Öte yandan rüzgarın etkisini arttırdığı anlarda bir iş yerinin devasa totemi alışveriş merkezinin otopark alanına düştü. Otoparkta bulunan bütün araçlar hasar görürken bir araç deyim yerindeyse kıl payı kurtuldu.

1

Devasa totemi ayakta tutan demir ayakların arasında kalan araç hasar almazken hemen yanında bulunan araç ise adeta hurdaya döndü. (DHA-İHA)

Untitled-1


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Daha neler görcez rabbim uyarıyor ülkeyi ama dinleyen kim
dünyanın her yerindesürekli bela sürekli musibet yağıyor, çocukluğumuz ne kadar sakin geçmiş simdi anlıyorum
bir anda geldi çok şaşırdık ve korktuk. dünya iklimsel olarak hiç iyi bir yere gitmiyor, Allah sonumuzu hayır etsin
Geri Dön