HABER

Denizli Devlet Hastanesi'nde Surtıme Sistemi

DENİZLİ (İHA) - Sağlık Bakanlığı'nın özel hastaneler ile rekabet ortamını oluşturmak amacıyla uygulamaya koyduğu "Surtime Özel Hizmet Sistemi"nin Denizli Devlet Hastanesi'nde (DDH) yıl sonunda başlayacağı açıklandı.

Ameliyathane ve laboravutar bölümlerinin henüz sisteme uyum sağlamadığı için uygulamaya bugüne kadar geçilimediğini anlatan DDH Başhekimi Dr. Ahmet Bacanlı, "Bakanlık 500 milyar lira ödenek gönderdi. İki üniteyi yenileme çalışmalarına hemen başladık. Surtime Sistemi için hastanemizde özel bir muayenehane oluşturulacak. Bu arada diğer illerde uygulamaya geçen sistem hakkında Sağlık Bakanlığı bize sürekli bilgi gönderiyor. Bu sistemde görev alacak doktorların muayenehanelerini tamamen kapatmaları gibi bir durum söz konusu değil. Ancak muayenehanesini kapatarak sistem içinde yer alan doktorlar, daha fazla katkı payı alacaklar" dedi.

Başhekim Bacanlı, dahili branşlarda birçok doktorun sistem içinde yer alabileceğini bildirdi. Cerrahi dalda bu sayının az olduğunu belirten Bacanlı şunları söyledi: "Bu da ameliyathanenin sistem için biraz yetersiz kalmasından kaynaklandı. Ameliyathanenin elden geçmesiyle bu dalda da rakamın artması bekleniyor. Bu sistemin amacı doktorlarımızı devlet hastanesine bağlamak ve özel hastanelerle rekabet ortamını geliştirmek."

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler