HABER

Denizli'de tekstil fabrikasında yangın

DENİZLİ (İHA) - Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde bir tekstil fabrikasında çıkan yangında 1 işçi yaralanırken, fabrika sahibinin oğlu işçilere moral vermeye çalıştı.

Edinilen bilgiye göre, Denizli Organize Sanayi Bölgesi 2. Bölge'de bulunan Ekepen Tekstil Fabrikası'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kalite kontrol ve depo bölümünde başlayan ve kısa sürede fabrikayı saran alevlere Organize Sanayi Bölgesi, Kocabaş ve Honaz itfaiye ekipleri müdahale etti. Fabrikada örgü şefi olarak çalışan Turna Çetin (32), üzerine kapı düşmesi sonucu yaralandı. Ambulansla Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan Çetin'in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

İtfaiye ekipleri yangın söndürme çalışmalarını sürdürürken, fabrikanın sahibi Ali Yavuzçehre ve oğlu Ahmet Yavuzçehre paniğe kapılan işçileri sakinleştirmeye çalıştı. Özellikle bayan işçiler, yangın söndürme çalışmalarını izlerken gözyaşlarını tutamadı. Ahmet Yavuzçehre, tüm işçileri fabrika bahçesinde toplayarak, "Herkes etrafına baksın. Yanınızda çalışanların eksik olup olmadığını kontrol edin. Ağlanacak bir şey yok. Bizim için sizin sağlığınız önemli. Sizi servislerle evlerinize gönderiyoruz. Yarın ne yapılacağı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Özellikle hamile olan işçilerimiz kendilerini yormasınlar, ayakta beklemesinler" diyerek onları teselli etti.
Ali Yavuzçehre ise, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini belirterek, "Şu anda maddi hasar konusunda bir bilgimiz yok. Ancak işçilerimizin sağlık durumlarının iyi olması bizi çok sevindirdi. Bizim için önemli olan işçilerimizin durumu. Bir işçimiz üzerine kapı düşmesi sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırıldı ve durumunun iyi olduğunu öğrendik. Bizim için sevindirici olan bu" diye konuştu.

Kontrol altına alınarak söndürülen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön