HABER

Denktaş, Kıbrıs'ta "toprak" konusunu görüştü

LEFKOŞA (İHA) - KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş ile Rum Yönetimi Başkanı Glafkos Klerides'in bugün yaptığı ve toprak konusunu ele aldığı görüşme 1 saat 45 dakika sürdü.

Bugünkü görüşmede Klerides ve ekibi, toprak konusundaki Rum görüşlerini masaya koydu. İncelenen istatistiki bilgiler Türk tarafınca değerlendirilecek ve bundan sonraki görüşmede Denktaş ve ekibi tarafından Türk tarafının yanıtları ve görüşleri aktarılacak.

Görüşmelere önümüzdeki Cuma ve 2 Temmuz Salı günü devam edecek olan 2 lider, görüşmelere gözlemci olarak katılan BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro De Soto'nun 3 Temmuz'da New York'a gidecek olmasından dolayı daha sonraki görüşme sürecini de planlayacak.

Cumhurbaşkanı Denktaş, Klerides'le yaptığı görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı'na gelişi sırasında yaptığı açıklamada, Rum tarafını dinlediklerini, birçok istatistiki bilgi bulunduğunu, bunlara bakıp yanıt vereceklerini belirtti.

"Cuma günkü basın toplantınızla ilgili herhangi bir görüşme yaptınız mı?" sorusuna "Hayır" yanıtını veren Denktaş, "Toplantı odası dışında herkesin yaptığı kendine aittir ve kendi sorumluluğundadır" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler