HABER

Depreme yakalananlar böyle kaçıştı

Merkez üssü Aydın'ın Buharkent ilçesi olan ancak Denizli ve ilçelerinde daha fazla hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremde vatandaşların korkulu anları güvenlik kameralarına yansıdı.

DENİZLİ (İHA) - Saat 08.02'de meydana gelen sarsıntı öncesi Denizli Belediyesi çalışanları normal bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, aniden deprem başladı. Güvenlik kameralarının sallanmaya başladığı sarsıntı sırasında çalışan bir bayan koşarak diğer arkadaşlarının yanına gidip bankın altına çökerken, diğer arkadaşı onu sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada bina içerisindeki vatandaşlar da koşar adım binayı terk etmeye çalıştı.

Denizli Belediyesi'nin dış bölümündeki güvenlik kamerası ise sarsıntının şiddetini daha net ortaya koydu. Belediye binasına doğru yürüyen bazı vatandaşlar, sarsıntının başlamasıyla birlikte oldukları yerde durarak birbirlerine sarıldılar.

Öte yandan Sevindik Camii'nin minaresinin ucunda bulunan ay yıldız ve üzerindeki Allah yazılı hilal, düşerek bir otomobile hasar verdi. Otomobil sahibi, sarsıntıyla büyük korku yaşadıklarını ve minareden düşen parçaların otomobiline hasar verdiğini söyledi.

Denizli Valiliği'nden yapılan açıklamada, depremin Denizli merkez, Sarayköy, Babadağ, Akköy, Tavas, Acıpayam ve Çameli ilçelerinde de hissedildiği kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön