HABER

Depremzedeler, basın açıklaması yaptı

Düzce, Gölcük ve İzmitli depremzedeler, sorunlarının giderilmesi için Ankara'ya geldi.

Depremzedeler, basın açıklaması yaptı

Yaklaşık 500 kişi, Abdi İpekçi Parkı'nda toplandı. 'Futbolda şampiyon, depremzede de hizmet şampiyonu olalım', 'Artık yeter, yeniden yapılanmada söz hakkı istiyoruz', 'Prefabriklere kalıcı statü istiyoruz' yazılı pankartlar taşıyan depremzedeler, bir süre parkta bekledi. Bu arada sara nöbeti geçiren Zeliha Seyis isimli depremzede, ambulansla Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Düzce Deprem Derneği Başkanı Ayşegül Şenol, basın açıklaması yaparak, deprem bölgesinde kalıcı statü konularında insani çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi. Bölgedeki konut açığının ciddi boyutlarda olduğunu ve bu sebeple prefabrik konutlarda bir süre daha kalınacağını belirten Şenol, "Kalıcı konut alanlarındaki rezerv konut alanları, prefabriklerde oturan depremzedeler için ayrılmalıdır" dedi. Ankara'da başta Bayındırlık ve İskan Bakanlığı olmak üzere diğer yetkililerle görüşeceklerini ifade eden Şenol, sorunlarına çare bulununcaya kadar eylemlerinin süreceğini söyledi.

Bu arada Düzceli depremzedeler, oturdukları prefabriklerde icralık olduklarını kaydetti. Depremzedeler, Abdi İpekçi Parkı'nda oturma eylemlerini sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön