HABER

Derbi maç öncesinde 1 kişi bıçaklandı

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbi maç öncesi Mecidiyeköy'de 1 kişi bıçakla yaralandı.

Mecidiyeköy'deki Galatasaray Store ve karşısındaki Altın Fıçı Pub'da öğle saatlerinden itibaren toplanan Galatasaraylı taraftarlar, burada sloganlar atarak beklemeye başladı.

Bu sırada, birisinin üzerinde Fenerbahçe forması bulunan 2 kişi, birahanenin önünden geçerken, içeriden çıkan Galatasaraylı taraftarların saldırısına uğradı.

Bunun üzerine polis olduklarını söyleyen ve paniğe kapılan Fenerbahçe taraftarı olduğu sanılan kişilerden birisinin belindeki silahını çıkartıp havaya iki el ateş açtığı, Galatasaraylı taraftarların da tepki göstererek bira bardaklarını fırlattıkları bildirildi. Daha sonra 2 kişiden biri ara sokaklara girerek kaçarken, diğerinin bacağından bıçakla yaralandığı anlaşıldı.

Olay yerine gelen Çevik Kuvvet polisi tarafından, grup içerisinden alınan yaralı hastaneye kaldırıldı.

Polis olduğunu öne süren yaralının, üzerindeki silahın da Galatasaraylı taraftarlar tarafından alındığını iddia ettiği bildirildi.

Olay sonrası polis sokağı kapatarak, buradakileri teker teker arayarak, kayıp silahı bulmaya çalıştı. Bu kişilerin üzerinde silah bulunamayınca, Altın Fıçı Pub'a da giren polisler, buradaki kişilerin de üzerlerini aradı.

Bu arada, polis memurunun görevli olmadığı ve maça gitmek amacıyla olay yerinden geçerken bıçaklandığı, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön