Ders kitaplarında Atatürk posteri yok

2013-2014 eğitim-öğretim yılında okutulacak ders kitapları ile öğretmen kılavuz kitaplarının bir kısmı okullara teslim edildi.

Ders kitaplarında Atatürk posteri yok

“Zambak” adlı bir yayınevinin mevcut ders kitapları yönetmeliğine aykırı olarak, Türkçe öğretmen kılavuz kitabının ilk 3 sayfasında yer alması gereken İstiklal Marşı, Öğrenci Andı ve Atatürk posterine bilinçli olarak yer vermediği ortaya çıktı. Milliyet'in haberine göre ders kitaplarının hazırlanması ile ilgili olarak MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği’nin 8. maddesinin “ç” bendinde “ilköğretimin 1, 2 ve 3’üncü sınıflarına ait kitaplarda, yaprağın ön yüzünde Türk bayrağı ile birlikte İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtası; yaprağın arka yüzünde Öğrenci Andı; üçüncü yaprağın ön yüzünde Atatürk resmi ve resmin alt kısmında Mustafa Kemal Atatürk yazısı bulunur” ibaresi yer alıyor.

ATATÜRK KARŞITLIĞI’

Eğitim-İş Başkanı Demir, daha önce de bakanlığın Milli Eğitim teşkilatını düzenleyen mevzuattan Atatürk’ü tamamen sildiğini savunarak, şunları kaydetti:
“MEB’in, Atatürk karşıtlığı kontrolden çıkmış bulunuyor. AKP’nin geçmiş dönem politikalarının devamı olan bu uygulama, siyasi iktidarın Türk ulusuna Atatürk’ü unutturarak, ulusal kimliği yok etme amacının bir parçasıdır. ”

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 262 yorum
Putlar yıkılıyor. Çıkartın kardeşim kitaplardan resimleri. okullardaki putlarıda yıkın.
az kaldı insanlar neyi yıkacagını bilir sanamı soracaklar. en büyük TÜRK ATATÜRK
her dakika her sözünde anaları ortaya atan ...sizlere sesleniyorum. sizin için ana kelimesi bu kadar basit ve sıradan olabilir ama bu herkes için böyle değildir. atatürke duyulan kinin tek sebebi, din karşıtı davranması, onlarca ve hatta yüzlerce büyük din adamlarını darağacında sallandırması, medrese ve zaviyeleri kapatması, ilahi kitap kuranı kerime saygısız davranması, gece gündüz sürekli içkili alem ve eğlenceler yapması olmuştur.
bence iyi oldu ataturku alet aracıgibi kullanmaya artık son dunya gelişiyor yeni nesil gelecekte kiolan beynini ataturkle yıkasın teknojılle yikasın
Ah be ATAM ne büyükmüşsün sen yokluğundan, kalplerde olmandan bile korkuyorlar. Ne mutlu türküm diyene!
İşte bütün bunlar AKP nin aslında milliyetçi ve herhalükarda bu ülkenin partisi olmadığı ortada.Bunlar alenen bölücük ve düşmanlıklarını sergilemektedirler. Herkim ki bu ülkede doğmuş büyümüş ve Türkiye Cumhuriyeti Nufus Cüzdanı taşıyorsa,bütün bunları bu ülke kurucusu ATATÜRK e borçlu olduğunu asla ve asla unutmamalıdır. Açık ve seçik ollan bir gerçek varsa o da bütün bunları bile bile daha hala AKP yi destekleyenler ise tek kelime ile bu ülkenin düşmanıdır.Herşeyden önce gelen bu ülkenin bütünlüğüdür.
Hiç şaşırmadım Atatürk'ü kitaplardan kaldırsalar ne olur O ,milyonların kalbinde ve orda kalmaya devam edecek, malum varlıklar istedikleri kadar kaldırsınlar Mustafa Kemal Atatürk'ümü kaynaklarından kalbimize kazıdık biz onu
meb ALLAH BELANIZI VERSİN
olmaz böyle şey
NE YAPARLARSA YAPSINLAR ULU ÖNDER ATATÜRKÜ KİMSE UNUTTURAMAZ ÇÜNKÜ O ZORLA DEĞİL SEVGİYLE SAYGIYLA GİRDİ KALPLERİMİZE SONSUZA DEK ORADA DA YAŞAYAVAK.BU ÜLKEDEN ÇOK KİŞİ GELDİ GEÇTİ AMA ATAMIZ HALA BURADA KİMSE MERAK ETMESİN KAFAYA DA TAKMASIN.ŞEREFSİZLİKLERE GÜLÜP GECELİM.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU ATATÜRKÜN YOLUNDA GİDENE.
zorla sevdirdiler
ne kalbi,ne saygısı. koruma kanunyla,zorla girdi! kalbimize değil hayatımıza girdi.konunla sevgi olmaz.
unutuldu bile leninin heykelleri devrildi biliyorsun degilmi onada atatürk gibi tapıyorlardı zamanında
peygamberi ni unutturuyolar ..unutturdular çok mu...ne mutlu böyle bir ümmetin evladı olana demeyi algılamalı..
..azcık tarih oku..zorla değil sevgi ve saygıyla imişmişmiş..şapka devrimizde asılan 500 000 kişi çanakkalede verdiğimiz şehit sayısından fazla..hikayelerinizi 80 yıldır yutkunarak izliyoruz ama yemedi be..yediremezsinizde..
EVET ATATÜRK'ÜN BU MEMLEKETE VE İNSANINA YAPILAN HİÇ BİR ZAMAN UNUTULMAYACAK
onuda bide katlettiği binlerce insanın akrabalarına sor bakalım :D :D
Bu yalan taraflı haberleri daha çok duyacagiz
Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek." Başbuğ ATATÜRK
Hayatta olmayan bir ADAM dan bu kadar korkmak... Ne büyükmüşsün be Atam gölgen değil olmayışın bile köpek etti bunları kahpelik yapmaktan çekinmiyorlar! Eh hesap günü elbet gelecek dikta rejimin hesabını verirken de badem bıyıklarınızı görelim o zaman. Vatansız hain köpekler!
helal böyle devam. cocuklarin beyinlerini mustafa kemalla yikamaya son
hayvan seni su anda İNSANİ HAKLARINI özgürce yaşata biliyorsan ONUN sayesinde bu sizin gibileri göndericeksin mısıra ordaki insanlar yerine siz ölüceksiniz! bastığın toprağa dikkat etmiyosun sen heralde hiç !
Aenin benyini kim yıkadı sen onu söyle cahil
onlar koymasınlar bende ypıstırmak zormu
hedef 2023 o poster recep tayip erdoğan olcak okullara receep erdoğan posterleri asilcak!
TAYYİBİN POSTERİNE KURBAN OL SEN SOYTARI
20123'e kadar ömrü olursa
tuvalet kağıtlarınada basın!
böyle bişey olursa kimse okumaz...
Arkadaşlar asgari seviyede müslüman olan bir insanın Atatürk'ü sevmesi olası değil.. yani tamam askeri bir takım başarıları vardır o yadsınamaz ama şu anki ders kitaplarında anlatılanlar kadar asla değil, esas başarı ; sonradan kendilerine Atatürk tarafından"ben halkın seviyesine inmek yerine halkı benim seviyeme çıkartırım" denilecek olan anadolu inasınının müthiş direnişidir.. bir kahraman diye insan kendinde; bir milletin diliyle, alfabesiyle, kıyafetiyle,annelerin örtüsüyle,ezanıyla, kuarnıyla vs. vs.oynarak adeta genlerine mudahale etme hakkı bulmamalıydı....
Ulan Atatürk olmasaydı ingiliz mandası altında ne idüğün belli olmayacaktı nankör herif !
atatürk türkiyede ezanımı yasaklamış namazımı dini mi baş ortüsünü mü Atatürk zamanında ki kadınların giyimlerine bak şimdiki kadınların ve erkeklerin giyimlerine bak bunu ayırt edemiyecek kadar körsen yorum yazma o zamn dinime küfreden müslüman olsa bari.şimdiki hükümet in bunu yapmaya ne hakkı var tc yi kaldırdılar bozuk parada kaldırdılar bi ara Atatürk süz bozuk para basıldı şimdide ders kitaplarından kaldırıyorlar yazıklar olsun bu insanlara kınıyorum...
chp nin atatürkü orada olacak diye bir kanun mu var. ben din düşmanı bir chp nin istismar ettiği bir atatürk görmek istemiyorum.
Atatürk' ü yanlış öğretmişler hocam sana Atatürk chp nin değildir. Atatürk chp'yi kuran kişidir. Atatürk askerdir ülkeyi kurtardıktan sonra siyasete girmiştir. Ayrıca Atatürk din düşmanı değildir. Sonra gelenler ve yapılan icraatlar Atatürk' ü bağlamaz...
senin yaşın kaç yaa
chp'nin Atatürk'ü ne be ?????? lan sen nefes alıyosan, eger baban belliyse Atatürk sayesinde ! o olmasaydı baban ya fransız ya yunan olurdu düsün bunları zavallı !
acaba sen şu anda dinini kime borçlusun hiç düşündün mü? ATATÜRK CHP'NİN DEĞİL BU MİLLETİN YANİ TÜRK MİLLETİNİN ATATÜRKÜDÜR. ASIL SEN DİN DÜŞMANISIN. ZAVALLI.
lan sen ne kalın kafalı bir adammışsın be.atatürk chp nin atatürk'ü mü.utanın lan.siz türk vatandaşımısınız be.siz atatürkle chp yi nasıl aynı kefeye aynı tarafa koyarsınız be.tüh sizin gibi insanlara be.bende sizin istediğiniz yobaz ve geri kalmış türkiye istemiyorum.
şu an dünyada ilk ezan okunan camiyi Atatürk yaptırmıştır Elmalılı hamdi tefsirini Atatürk yazdırmıştır şu an ki hiç bir liderin ailesi Atatürk ün ailesi gibi islama uygun giyinmemiştir şu andada aileinin veya kendi üstüne kayıtlı mal varlığı yoktur herkez haddini bilsin din üzerinden zengin olanlar hepsi boynunuza dolanacak
hadi ya bursa daki paşaçiftiliğinin tarihini bir araştır bakalım
bir zamanlar chp li kıç yalayıcıların dediğine getirip adı konmamış peygamber diyeceksin az bi utanman var galiba
Atam, Atatürk'üm istedikleri kadar ders kitaplarından seni çıkarsınlar kendileri ders kitaplarına girdiklerinde ki Türkiye'nin aklı başına geldiğinde (inanıyorum ki bu kadar da yapamayacak gerici kesim) o kişilerin nasıl anılacağını ALLAH biliyor. Canım Türk insanı da anlayacak insanı insan yerine koyan, ulus bilincini öğreten, çağdaş bir devlet kuran ATATÜRK'ümüzü, onun nasıl dahi olduğunu. Bu ülkeyi satanlar değil, kuranlar her zaman iyi anılır. Atatürk gibi düşünmek deyimini başta Norveçliler kullanıyor Tüm dünyanın anlayıp sevdiği, saygı duyduğu Atatürk'ümüzü o sözde %50 de anlayacak.
Resimleri olmadığı için Atatürk'ün manevi kızı Ülkü hanım okullarda Atatürk resmi dağıtmaya kalktı, bir trafik kazası ile Ülkü hanımı durdurdular, toprağı bol olsun.
NE SENARYO YAZDIN BE..YALANCI..PİYON
ne senaryo ama..adnan kahveci özal eşref bitlis i sormazsın ama..ancak geberdi gittiler demildiğini duyuyormuyum ne...
vay anasını demek öyle. ulan ülkede atatürk resminden atatürk heykelinden bol ne var.
olmak zorunda mı ????
böyle düşünenler olduğu sürece olmak zorunda yok eğer zorunuza gidiyorsa başka kapıya
Doğru söylüyorsun olmak zorunda mı ülkeyi yabancılardan kurtardığı için kılık kıyafet ve Türk dilini geliştirdiği için ve en önemlisi sizin gibi nankör insanların anne ve babaları belli oldukları için gereksiz olarak görmekteyim. Bu adamın 1. ve 2 dünya savaşı görmüş halkın yiyeceği ve elbisesi olmadığı halde ülkesini kurtara bilmiş 2. dünya savaşından sonra en hızlı kalkınan ülkeler arasında 3. yapmış hemde öz kaynaklarına ve topraklarını satmadan bir ABD ye bir arap' a güven memiş sadece halkına güven miş. Şimdi bu adamı silmeye çalışıyorlar NEDEN peki !!!! Bu kadar basit mi silmeye çalışmak
olmasaydı olmazdın
evettt zorunda yoksa zorunamı gidiyo
türkiye biterse sende olmak zorunda olmazsın sana öyle bir beton sokarlarki ????????????
zorla milletin gözüne soka soka şiirler türküler ezberlete ezberlete betondan anıtlar yapa yapa..1her odaya resmi asa asa.18 yaşına kadar uyuşturulan beyinler 18 den sonra açılıyor.... dayatmayla sevmek olmaz sevgi içten gelir...diktörlükle olmazz..
türkiye biterse seninde gözüne soka soka kalın betonları orana burana sokarlar rahatlarsın
18'inden sonra açılan beyinden çıkan fikirler de böyle saçma sapan olur!Ağaç, yaş iken eğilir:)
senin kafan beton olmuş zaten.
yazıklar olsun size
o yazının aşağısını oku kim diktatör öğren belli ki senin içindn israil amerkian sevgisi geliyor
ey gafiller belki kıitaplar dan ATATÜRKÜN RESMİNİ İSTİKLAL MARŞINI KALDIRA BİLİRSİNİZ AMA BİZLERİN YÜREĞİNDEN KALDIRA BİLECEKMİSİNİZ.
ATATURK un tırnağı bıle olamaycak adamlar basımızda olursa sonuç bu ıste...
Birilerinin bir yerlerine Atatürk'ün posteri, yazısı birilerinin bir yerlerine mi battı..... Ulan Atatürk olmasaydı sizin ne bozması olacağınız belliydi gerçi ne olduğunuzda belli değil. Elhamdülillah Türküm. Türk olmaktanda gurur duyuyorum. Her yerde Türk olduğumu ifade ediyorum. Sizlerde öyle yapın Türküm diyin. Onun bunun kalbi kırılacak diyede üzülmeyin. Elhamdülillah Türküm, Türk oğlu Türküm. Duyun ulan soysuzlar.....
atatürkü seviyorum c h p lileri asla
Ne yapacaksın? Atatürk'ü sevenleri öldürecekmisin? bu ülkede bir arada yaşamak için herkes herkese saygı göstermeli. Elbetteki zorla sevgi olmaz, nasılki sevmiyorum deme özgürlüğünü! kendinde buluyorsan başkalarına da saygı duy. Yoksa birbirlerine saygısını yitiren toplumlar ki herbiri yanıbaşımızda kimileri komşu... akıbetleri ortada. Herkes bu özgür ve demokratik ortamın kıymetini kaybettikten sonra anlar ki sen bu özgürlüğü kabul etsen de etmesende sevmediğin kişiye borçlusun. Herkes aklını başına alsın, yarın bu sokaklarda karışırsa nerede durabileceğini kimse tahmin bile edemez...
işte budur ya çok doğru ve isabetli bir karar alınmış bu ülkenin binlerce şehidi olduğunu unutmamak gerek şehitlerin fotoları kullanılsa ya yıllardır hep biri vardı ve ulusal put haline geldi
çok salaksın mal oğlu mal
faşits mason liderler ölümünden 50-100 yıl sonra ortadan kalkar zaten
senin ve senin gibilerin adı bile o kadar göremeyecek
sende iyi bir faşitsin sana ne olur acaba rahatlarsın
o olmasaydı acaba senin baban hangi faşist mason olurdu
senin gibi satılmışlar olup şimdiki hükümete üç makarnaya kendini satanlar olduğu sürece ATATÜRK ü yanlış tanıyıp cahil bi insanın bile söyleyeceği şeyler olabiliyor demek ki...
Şimdi çalışmalara başlarsanız belki 1000 yıl sonra bu topraklardan Atatürk'ün izlerini silebilirsiniz. Ama buna hiç birinizin ömrü de yetmez iktidarı da yetmez. Boşa heveslenmeyin bu milletin lideri ve cumhuriyetin kurucusu bellidir. En fazla Atatürk adı geçen her şeyi yasaklarsınız ama insanlar gizliden gizliye daha çok bağlanırlar. Ama başbakan Erdoğan sen ölümünden 20 30 yıl sonra saçma sapan bilgi yarışmalarında 'aaa bu adam da mı başbakanlık yapmıştı ?' tarzı muhabbetlere konu olacaksın :).
zamanında yabancı ülkelerin işgalinde olan türkiyenin şimdiki fertleri o şahsiyet olmasaydı şuanda sizin ananız angelika babanız joe olurdu aklınızı başınıza alın geçmişinizi unutmayın...
Atatürkle uğraşan er veya geç çok kötü duvara yada dağlara çarpar.Ah ile abad olan zulum ile berbat olur.Yani Atatürkle uğraşanlar ah alır, diyorum.Şehitlerimizin, gazilerimizin Atalarımızın ahı dır bu ah..
Amerikanın Kutsal Şarapla yıkayıp Doğum esnasında götüne şaplak atıp İlk nefesi verip Vaftiz edip Beşiğinde büyütüp Başlarına Taç Üstün Hizmet Madalyası takıp BOP Eşbaşkanlıklarıyla ödüllendirip ülkelerine lider olarak görevlendirdiği ABD çıkarlarından sapıp emre itaatsizlik yapanları beyzbol sopası gösterip ufaktan balans ayarı yaptığı USD Başyaveri İsrail ile omuz omuza savaşıp Amerikan Askeri gibi Jandarmalık yapan Ailecek Amerika Pasaportlu Kıblesi Pensilvanya olan sivil asker Mücahid devlet adamları Halkınızı Vatanseverliğinize inandırmışsınız Hayırlı Olsun Gazanız Mübarek Vatan SağOlsun…
ALLAH RAZI OLSUN... BENCE ÇEŞİT YAPABİLİRLERDİ BÖYLECE ÖĞRENCİLERİNDE DİKKATİNİ ÇEKERDİ... BİRİNDE FATİH-BİRİNDE MUHTEŞEM SÜLEYMAN-BİRİNDE HZ ÖMER- BİRİNDE HZ OSMAN.... GİBİ .... İSLAMA VE İNSNALIĞA HİZMET ETMİŞ KİŞİLER TANITILA BİLİR...
bacının çıplak resmin de koysunlar
gel kardeşim ecdad sevgini pekiştir fatihin halicini sağa sola peşkeş çekiyorlar. ecdad tan kalan ne varsa satıp yıkıyorlar. nargileyi bile yasakladılar. bugün dünya nasıl kanuniyi sayıklıyor atatürkü 20.yüzyılda dünyadaki en önemli insan sayıyorsa sizi ve sizin gibileride ortadoğudaki gibi yularlıyor istediği gibi oynatıyor. insanlığa islama faydalı bireyler olmak istiyorsan bilime yönel insanları aydınlat muhakkak doğru yolu bulacaksın. körü körüne bu cahillikle en fazla sonun ortadoğudakiler gibi olur
kesinlikle katılıyorum sana fenerbahçee.. atatürkün resmi bi kitaptada olmayıveersin:)
Derhal geri gelecek çoçuğumu benim istediğim gibi eğitim verilmesini isterim senin dediğin gibi değil daha Atatürk'ün değerini anlamamışsın, daha sonra direnince suçlu gibi gösteriyorlar
kaldırandan Allah Razı olsun.. helal olsunn..
bu adam size ne yaptı.vatana sahip çıktı diyemi böyle yapıyosunuz.7 düvele kafa tuttu diyemi böyle yapıyorsunuz.gidin ozaman bebek katili aponun resmini koyun.siz busunuz işte
öcalnın resimini koyarlar o kitablara yakında
bunu yapan ve yapılmasına göz yumanların analarına sormak lazım var bir karışıklık. bunları doğuranların doğurduğu sokmalı bence. nasıl böyle alçak olunabiliyor hayret.
ben senin ana sordum yorgi dedi
ATATÜRK OLMASAYDI ŞİMDİ DİNİ İMANI HİÇ BİLMEYECEKTİNİZ BÜTÜN KADINLAR HANSLARIN OYUNCAĞI OLACAKTI ONLARDAN DOĞANLARDA HANS DİN SİZ İMANSIZ OLACAKTI. YATIN KALKIN ATATÜRK 'E DUA EDİN . ADAM KALKIP DİNİNİZİ UNUTUN YAPMAYIN DİYE BİR ŞEYDE SÖYLEMEMİŞ DİN VE DEVLET İŞLERİNİ BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYIN DEMİŞ. NAMKÖRLÜK EDİPDE ATAMIZIN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYIN.
heee kesin öyle evet, saat kacti acaba
EVET AYNEN KATILIYORUM SİZE FAKAT ATATÜRK'TEN SONRA GELENLER TAM TERSİNİ YAPTIĞI İÇİN KURUCUDA ATATÜRK OLDUĞU İÇİN BU TAVIRLARI TAKINIYORLAR
ATATÜRK'ÜN RESİMLERİNİ HEYKELLERİNİ KALDIRMAKLA ONU UNUTTURACAKLARINI SANANLAR BÜYÜK YANILGIYA DÜŞTÜKLERİNİ BİRGÜN ANLAYACAKLAR FAKAT ONLAR İÇİN GEÇ OLACAKTIR.BÖYLE BİR LİDERE SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK ŞANSLI BİR MİLLET OLDUĞUMUZU DÜNYA BİLİYOR VARSIN BAZILARI BİLMESİM.BİLENLER BİZE YETER.
yıl olmuş 2013 hala puta tapanlar var.genç dimağlar küçük yaşta zehirlenmeden bi an önce önüne geçilmeli bu işin.biz uyutulduk geç ayıldık.yeni nesil erken ayılanlardan olsun.
senin devrelerin yanmış olduğunu daha önce söylemişmiydim :)
sizde yaşayan bir puta taparak kendizi ayılmış zannetmenin nasıl bir aptallık olduğunu bir bilseniz
senin devreler gitmiş hacı :))
atatürk , kendini zorla sevdirmedi,karşılıksız seviyoruz atatürkü... bu fırıldak zorla kendini sevdirmeye çalışıyor, sevenleride çıkar için seviyor...
yazıklar olsun türkiyemizi kurtaran büyük insana yaptıklarına bak zalimler türkiyeyi yok etmek istiyenler ATATÜRK ümü silmek istiyolar VATAN HAİNLERİ ALLAH asıl onları yok etsin İNŞALLAH
Diğer Haberler