HABER

Dev dalgalar 16 yazlık evi yıktı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde dev dalgalar 16 yazlık evi yıktı.Tüm yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları Sakarya'da da etkisini sürdürüyor.

Dev dalgalar 16 yazlık evi yıktı

Karasu ilçesinde sahil kesiminde yüksekliği 10 metreyi bulan dalgalar balıkçı restoranları ile yazlık evlere büyük zarar verdi. Sakarya nehrinin Karadeniz'e döküldüğü yeni mahallede etkili olan dalgalar nehir kenarında bulunan balıkçı teknelerini sular altında bırakırken büyük hasar balıkçı restoranlara verdi.Yazlık evlerin bulunduğu bölgede etkili olan dalgalar 16 yazlığa hasar verdi.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve vatandaşlar olay yerine gelerek incelemelerde bulundular.Belediye Başkanı İspiroğlu, " 2 gündür yüksekliği 10 metreyi bulan dalgalar 16 yazlık evi yıktı.Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre Salı gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Bu şekil de devam ederse ne olacağını kestiremiyoruz.İlk defa böyle bir şeye tanık olduk.Yeni mahalle bölgemizde balık restoranları büyük hasar gördü"

Yazlık evi yıkılan vatandaş ise; " çok üzgünüz.İlk defa böyle bir şey yaşıyoruz.Anılarımızı dalgalar aldı gitti.Yaz aylarında çocuklarımız buralarda oynuyorlardı.Eşyalarımızı ancak kurtarabildik şeklinde konuştu.

Geri Dön