HABER

Dev Türk bayrağı ile yürüdüler

Trabzon'da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla düzenlenen "Gençlik Yürüyüşü"nde 100 metrelik dev Türk bayrağı taşındı

Trabzon'da düzenlenen "Gençlik Yürüyüşü"nde 100 metrelik dev Türk bayrağı taşındı.

Kentte, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" etkinlikleri kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda "Gençlik Yürüyüşü" düzenlendi.

İl Gençlik ve Spor Müdürü Birdal Öztürk ile il genelindeki okullardan öğrenciler, askerler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla düzenlenen yürüyüşte, üzerlerine kırmızı-beyaz tişört giyen gruptakiler, Trabzon Valiliği önünden yürüyüşe başladı.

Gruptakiler, ellerindeki 100 metrelik dev Türk bayrağı ile Kahramanmaraş Caddesi'nden 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'ndaki Atatürk Alanı'na kadar yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan İl Gençlik ve Spor Müdürü Birdal Öztürk, Türkiye'nin, düşmanların her türlü oyununa ve güç birliğine rağmen birlik ve beraberlik içerisinde, zorluklara aldırmadan el ele verilerek kurulduğunu söyledi.

Öztürk, kazananın hep Türkiye olacağını vurgulayarak, "Şu anda da ülkemizin üzerine kara planları bulunan düşmanların akıbeti de Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi olacaktır, kazanan hep Türkiye olacaktır. Ülkesini seven, çalışan, pırıl pırıl bir gençliğimiz var. Onlarla geleceğimizin aydınlık olacağına inancımız çok büyük." diye konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisinin sunulduğu tören, gençlerin de horon halkasına katılımıyla sona erdi.

Geri Dön