DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi nedir?

DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi nedir?

Demokrasi ve Atılım Partisi, 9 Mart 2020 tarihinde kurulan Türkiye siyasi partisidir.

Kısaltması ‘DEVA’ olan partinin simgesi ise su damlası içerisinde bulunan fidan siluetidir. DEVA Partisi, Dışişleri ve Ekonomik bakanlığı yapmış Ali Babacan önderliğinde kuruldu.

Babacan, partinin Genel Başkanlık görevini yürütmektedir. Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Kurucular Kurulu 10 Mart 2020’de ilk toplantısını düzenledi. Bu toplantıda Ali Babacan oy birliği ile genel başkan olarak seçildi.

Parti, genel merkezden atama yerine il ve ilçe teşkilatları için bir komisyon kurdu ve mülakat yöntemiyle seçime gitti.

Bunun yanı sıra 7 Temmuz 2020’de Ankara Çankaya’da bulunan genel merkezin açılışı internet üzerinden yapılan canlı yayın ile açıldı.

Bu Türkiye’nin ilk dijital genel merkez açılışı olarak kayıtlara geçti.

DEVA Demokrasi ve Atılım Partisi Haberleri

DEVA'da ikinci cumhurbaşkanı adayı da belli oldu! Kulisleri hareketlendiren iddia...

2023'te yapılacak genel seçimlere kendi adı ve logosuyla gitme kararı alan DEVA Partisi, 6'lı muhalefet masasının ortak adayını destekleyeceklerini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda kulisleri hareketlendiren yeni bir iddia ortaya atıldı. Ali Babacan'ın doğal aday olduğu DEVA'da ikinci cumhurbaşkanı adayının da belli olduğu belirtildi.

Haber 23-05-2022 07:16

DEVA Partisi ilk mitingini yaptı! Ali Babacan: Bu kadar açık söylememiştim ama…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gaziantep’te partisinin ilk mitingini gerçekleştirdi. Babacan konuşmasında ekonomik krize dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetine yüklenirken çok sert açıklamalarda bulundu. Babacan, ‘Öyle bir kıskanıyorlar ki. Bugüne kadar bu kadar açık söylememiştim ama bir şey söyleyeceğim artık çünkü iki etti’ diyerek Erdoğan’ın bugün Adana’da gerçekleştirdiği gençlik şölenine dikkat çekti.

Haber 21-05-2022 19:12

Son Dakika: Casuslukla suçlanıyordu! DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan itiraz üzerine yeniden tutuklandı

Son dakika haberi: Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, "casusluk" suçundan yargılandığı davada tahliyesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine yeniden tutuklandı.

Haber 13-05-2022 12:48

Son dakika: Cezaevinden tahliye edilmişti! DEVA Partili Metin Gürcan hakkında yakalama kararı

Son dakika haberi... Dün cezaevinden tahliye edilen DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkında savcılığın itirazı üzerine tutuklamaya dönük yakalama kararı çıkartıldı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 12-05-2022 16:42

'Casusluk'la suçlanıyordu! DEVA Partili Metin Gürcan tahliye edildi

'Casusluk' suçundan tutuklanan ve 20 yıla kadar hapsi istenen DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan tahliye edildi. Söz konusu kararı Gürcan'ın avukatı 'Gözümüz aydın' paylaşımıyla duyurdu.

Haber 11-05-2022 16:26

DEVA Partisi'nde istifa! Yasemin Bilgel sosyal medyadan duyurdu

DEVA Partisi'nden dikkat çeken bir istifa haberi geldi. Yasemin Bilgel, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu. Bilgel yaptığı açıklamada " Sayın Ali Babacan, DEVA Partisi kurulları ve teşkilatlardaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Haber 10-05-2022 09:33

Muhalefet seçim mesaisine başlıyor! Yol haritası belirlendi

Türkiye 2023 seçimlerine doğru yaklaşırken altı muhalefet partisinin oluşturduğu "6'lı masa" mesaiye başlıyor. Altı partinin temsilcilerinden oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, partiler arası bilgi ve teknoloji paylaşımında bulunarak her ay liderlere rapor sunacak.

Haber 03-05-2022 09:01

Babacan ve İmamoğlu bir araya geldi! Kılıçdaroğlu'nun mesajını paylaştı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir iftar programında bir araya geldi. Babacan, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6'lı masanın adayı büyük bir zafer kazanacak inşallah" derken İmamoğlu ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajını açıkladı.

Haber 29-04-2022 22:27

DEVA Partisi'nin kararı gündem olmuştu! Bir parti daha mı kendi adıyla seçimlere girecek? Açıklama geldi

CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, 'CHP de kendi logosuyla mı seçime girecek?' sorusuna "Partilerin kendi logoları ile seçime girmeleri ittifaka engel olmaz. Kimse hayal görmesin, kimse kendini darı ambarında zannetmesin, kimse öküzün altında buzağı aramasın" diye konuştu.

Haber 29-04-2022 17:41

Altı muhalefet partisinden bir ilk! Seçim güvenliği için...

Altı muhalefet partisinin, seçim ve sandık güvenliği konusunda ortak çalışma kararının ardından oluşturulan "seçim güvenliği komisyonu" ilk toplantısını yaptı.

Haber 27-04-2022 23:39

SON DAKİKA | DEVA Partisi'den seçimlere kendi adıyla girme kararı! CHP'den ilk açıklama geldi

Son dakika haberi: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın partisinin seçimlere kendi adı ve logosuyla girme kararını açıklamasının ardından CHP'den ilk yorum geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "İttifakta yol ayrımı mı var?" sorusuna yanıt verdi. Özel yaptığı açıklamada "Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir." diye konuştu.

Haber 27-04-2022 17:26

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının tarif edildiği altılı masada neler konuşuldu?

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde Pazar akşamı gerçekleşen altı muhalefet partisi liderinin buluştuğu yuvarlak masa toplantısında seçim işbirliği konusunda kararlılık mesajı verilirken, ilk kez cumhurbaşkanı adayının nitelikleri de ortak metinle tarif edildi.

Haber 26-04-2022 05:39

Son Dakika: 6 muhalefet liderinin üçüncü buluşması sona erdi! Ortak açıklama geldi

Son dakika haberi: 6 muhalefet lideri üçüncü kez toplandı. CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin genel başkanları Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın ev sahipliğinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantının ardından yapılan açıklamada "Uzlaşmacı, özgürlükçü, demokratik değerleri içselleştirmiş, milletimizin tamamını kucaklayan, siyasi ahlak ilkelerini benimseyen, liyakat sahibi bir aday belirleyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 25-04-2022 01:30

Bu anket çok konuşulur! 6’lı masa ile ilgili çıkan sonuç dikkat çekti: Yüzde 50,3…

6 muhalefet partisinin bir araya gelerek kurduğu muhalefet masası ile ilgili çarpıcı bir anket yayınlandı. ASAL Araştırma ‘Sizce 6 muhalefet partisi ülkeyi yönetmeye hazır mı?’ sorusunu halka yönetti. Anketten ise çok tartışılacak bir sonuç çıktı. İşte 2023 seçimlerini yakından ilgilendiren o anketin sonuçları…

Haber 21-04-2022 07:24

Sığınmacılarla ilgili tartışma devam ediyor! Babacan'dan açıklama: Halkımızın sabrı bir yere kadar

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, "Sığınmacılara vatandaşlık verildiği" tartışmalarına ilişkin "Eğer önüne gelene siyasi hesapla vatandaşlık vermek gibi bir hesap varsa buna derhal son verilmesi gerekiyor. Aksi halde kabul edilebilir bir durum değil ve halkımızın sabrı bu konuda bir yere kadar" açıklamasını yaptı.

Haber 20-04-2022 22:15

Üçüncü İttifak, Millet İttifakı’nda kayıp yaratır mı?

Üçüncü İttifak ihtimalini gündeminde tutan Saadet, Gelecek ve DEVA partileri bir yandan "Yüzde 7’yi aşar mıyız?" sorusuna yanıt ararken bir yandan da "Bu durumda muhalefetin vekil sayısı düşer mi?" endişesi yaşıyor.

Haber 20-04-2022 09:51

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Tepeden inmeyeceğiz, önce mahalleliye soracağız

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Bursa'da partisinin 'Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı'nı açıkladı. Babacan tanıtım toplantısında, ''Milletin memnuniyetini esas alacağız. Belli başlı projeleri o bölgede oturan vatandaşlarımıza soracağız. E-devlet üzerinden oylamalarını sağlayarak tercihlerini öğreneceğiz. Bir işi yaparken önce mahalleliye soracağız. Hiçbir zaman tepeden inmeci olmayacağız'' ifadelerini kullandı.

Haber 14-04-2022 16:49

"Casusluk" suçundan yargılanıyordu! DEVA Partili Metin Gürcan'ın ilk duruşmasında flaş karar

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan'ın "casusluk" suçundan, müebbet ve 35 yıla kadar süreli hapisle cezalandırılması talebiyle yargılandığı davanın ilk duruşması görüldü. "Casusluk" suçuyla yargılanan Gürcan'ın tutukluluğunun devamına karar verildi. İşte detaylar!

Haber 30-03-2022 19:58

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda önemli gelişme! 6 muhalefet partisi uzlaştı: Tek aday...

Son dakika haberi: Ankara kulislerinde seçim hareketliliği başlarken 6 muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda tutumu da netleşiyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın ev sahipliğinde, dün ikinci kez bir araya gelen liderler adaylık konusunda uzlaşmaya vardı. İşte cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak için 6 muhalefet partisinin üzerinde anlaştığı formül...

Haber 28-03-2022 11:37

İlk fotoğraf paylaşıldı! 6 muhalefet lideri ikinci kez bir araya geldi

6 muhalefet lideri Deva Partisi ev sahipliğinde ikinci kez buluştu. DEVA Partisi'nin sosyal medya hesabından söz konusu buluşmayla ilgili paylaşılan videoda liderleri, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın karşıladığı görüldü. Toplantı 19.40'da başladı. Basına kapalı olan gerçekleşen toplantının ardından yazılı açıklama yapılması beklenirken görüşmeye ilişkin ilk fotoğraf da geldi.

Haber 27-03-2022 20:11

6 lider yeniden bir araya geliyor! Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişin yol haritası konuşulacak

CHP, Gelecek Parti, Demokrat Parti, İYİ Parti ve Saadet Partisi genel başkanları, 27 Mart’ta DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın ev sahipliğinde buluşacak. Liderlerin bu görüşmede, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişte yol haritasını konuşacakları belirtildi.

Haber 21-03-2022 15:44

DEVA Partisi’nde Birol Aydemir istifa etti

Ali Babacan’ın lideri olduğu DEVA Partisi’nden sürpriz bir istifa haberi geldi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir “Yaşanan süreç partinin kuruluş amacına uygun değil” diyerek partisinden istifa etti.

Haber 15-03-2022 14:21

6'lı masasının altına konulan dinamit: Yeni Seçim Yasası! DEVA Partisinden gündem yaratacak açıklama: İttifakın esprisi kalmadı

Son dakika haberi: AK Parti ve MHP'nin Meclis'e sunduğu yeni seçim kanunu teklifi Ankara'yı hareketlendirdi. Yeni düzenleme sonrası 'mutabakat metni' imzalayan 6 muhalefet partisinin ne yapacağı merak konusu olurken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Bu 12 Eylül darbe hukukunun devamıdır." dedi. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin'in 'ittifak'la ilgili sözleri ise dikkat çekti.

Haber 15-03-2022 11:55

Son yapılan seçim anketleri dikkat çekti! AK Parti’nin oy oranı ile ilgili flaş yorum…

Türkiye ve dünyada son yaşanan gelişmelerin ardından gözler seçim anketlerine çevrildi. Anket firmaları yaptıkları çalışmaları tek tek yayınlamaya devam ederken son yayınlanan anketlerdeki sonuçlar da dikkat çekti. PİAR Araştırma ve ASAL Araştırma son yaptıkları seçim anketlerini paylaşırken ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat da dikkat çeken değerlendirmelerde bulunarak, AK Parti'nin çekirdek oyunu açıkladı. İşte Türkiye’deki olası bir seçimde beklenen sonuçlar…

Haber 08-03-2022 08:39

SON DAKİKA | 6 muhalefet partisi liderleri imzayı attı! 23 maddelik 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' mutabakatı

Son dakika haberi: 6 muhalefet partisi lideri, “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'' çalışmasını kamuoyuna sunmak üzere bir araya geldi. 2023 seçimleri için muhalefet açısından büyük önem taşıyan kritik günde; CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA ve Gelecek Partisi genel başkanları 23 maddeden oluşan 48 sayfalık mutabakat metnine imza attı. Söz konusu mutabakat metninde; seçim barajı, cumhurbaşkanının görev süresi, HSK, Kayyum ve KHK gibi kritik konularda değişiklikler yer alıyor.

Haber 28-02-2022 14:22

Ali Babacan'dan Rusya-Ukrayna krizine ilişkin açıklama: "Yaptırımlar Türkiye'yi de etkileyecek..."

Rusya ve Ukrayna krizi tüm dünyanın gündemini meşgul ederken gözler ülkelerden peş peşe yapılan açıklamalara çevrildi. Yaptırımların gündeme gelmesiyle yaratacağı etkiler de tartışılıyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime dair açıklamalarda bulundu. Babacan "Krizin sebep olduğu güvenlik riskleri, krizin finansal piyasalar açısından oluşturduğu belirsizlikler, Rusya için açıklanan yaptırımlar Türkiye'yi de etkileyecek konulardır." ifadelerini kullandı.

Haber 23-02-2022 17:12

Muhalefetin 28 Şubat'taki toplantısı için davetiyeler hazırlandı! 6 muhalefet liderinin isimlerinin yazılış sırası dikkat çekti

Muhalefetteki 6 siyasi partinin liderlerinin bir araya geldiği toplantının yankıları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısıyla bir araya gelen 6 lider, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni üzerinde anlaşmaya vardı. Söz konusu metnin 28 Şubat'ta açıklanacağı belirtilirken, kritik toplantı için hazırlanan davetiyedeki bir detay dikkat çekti. Davetiyede 6 siyasi partinin liderlerinin imzası bulunurken, söz konusu davetiyede parti isimlerinin sıralaması gündem oldu.

Haber 21-02-2022 07:49

Son dakika: Toplantının tarihi tartışmalara neden olmuştu! Davetiyede o detay dikkat çekti

Son dakika haberi: Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları yapmak için geçtiğimiz günlerde bir araya gelen 6 muhalefet liderinin toplantısı çok konuşulmuştu. Toplantı sonrası mutabakat metninin 28 Şubat tarihinde açıklanacağı söylenmişti. 28 Şubat'ta yapılacak ve mutabakatın açıklanacağı toplantı için davetiyeler basılmaya başlandı. Davetiyelerdeki partilerin alfabetik sıralaması ise dikkat çekti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 20-02-2022 23:44

Ali Babacan’dan dikkat çeken iddia: 'Erdoğan at dedi, olmaz dedim!'

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Babacan, AK Parti hükümetinin ekonomi yönetiminde olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine Süreyya Serdengeçti için, ‘At, bununla ne çalışıyorsun, at, ne gerek’ dediğini öne sürdü. İşte Ali Babacan’ın Halk TV’de yaptığı o açıklamalar…

Haber 19-02-2022 11:59

Son dakika: Beş anket şirketi bir araya geldi çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı! 'Çok ilginç' diyerek duyurdu üç partiden birine...

Son dakika haberi: Siyaset gündeminin hareketli olduğu şu günlerde anket sonuçları merakla takip edilmeye devam ediliyor. 5 anket şirketi elindeki son oy oranlarını paylaştı. GENAR Başkanı İhsan Aktaş, "Çok ilginç bir şey var. DEVA, Gelecek ve Saadet'ten küçük küçük Yeniden Refah Partisi'ne oy geçişi oluyor." dedi. Peki AK Parti, CHP, İYİ Parti, MHP'nin son oy oranları kaç? İşte yanıtı...

Haber 18-02-2022 10:14

Metin Gürcan'la ilgili yeni gelişme! DEVA Partili isim casuslukla suçlanıyordu, iddianame kabul edildi

DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan hakkında hazırlanan iddianame Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Hazırlanan iddianamede Gürcan hakkında müebbet ve 35 yıl hapis cezası talep edildi.

Haber 16-02-2022 15:55

6 lider aynı masada! Görüşme sonrası yorumlar peş peşe geldi

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları için Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı üzerine 6 muhalefet partisinin temsilcileri bir araya geldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA partisi lideri Ali Babacan'ın bir araya geldiği toplantı öncesi fotoğraflar da paylaşıldı. Toplantı 5 saat 15 dakika sürdü.

Haber 12-02-2022 20:19

Son dakika haberi: Son seçim anketi sonuçlarında MHP ve HDP sürprizi! AK Parti ile CHP arasındaki fark kaç?

Son dakika haberleri: Siyaset arenasında seçim gerginliği devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde paylaştığı videoların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, tazminat davası açmıştı. Seçim sonucu anketinde dikkat çeken sonuçlar var. Gezici Araştırma tarafından yapılan ankette AK Parti ile CHP arasındaki oy oranı dikkat çekti. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 04-02-2022 14:23

Davutoğlu ve Babacan'dan ittifak açıklaması! "Her konuya açık olmalıyız"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamada bulunan iki lider ittifak değerlendirmesinde bulundu. Davutoğlu açıklamasında, "Son derece verimli görüşmeler oluyor. O bakımdan bunu mutlaka bir yeni ittifak arayışları gibi yorumlamamak ama bunları da konuşmalıyız. Her konuya açık olmalıyız." dedi. Babacan ise, "Yaptığımız istişareler sonucunda bir süre sonra ittifaklarla ilgili bir karar da oluşabilir." dedi.

Haber 26-01-2022 20:03

Ali Babacan'dan erken seçim iddiası! 'Her an karar alınabilir'

Muhalefetin erken seçim hakkındaki iddialarına bir yenisi daha eklendi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Artık seçim yakın, günler sayılı. Her an seçim kararı alınabilir, ülke her an seçime gidebilir gibi hazır olmamız gerekiyor” dedi. İşte Ali Babacan'ın yaptığı son dakika açıklamasının detayları...

Haber 21-01-2022 13:52

Ali Babacan'dan Abdullah Gül açıklaması

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, "11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partileriyle ilişkisi var" iddiasıyla ilgili olarak "Partimizle ilişkisi yok. Partimiz kurulurken sadece yeni bir partinin ülke için iyi olacağını ifade etti bizlere. Onun dışında partimizle ilgisi yok" dedi. Ekonomiyle ilgili de açıklama yapan Babacan, "Türkiye varlık içinde yokluk yaşıyor. Biz ülkeyi bir ayda toparlarız" diye konuştu.

Haber 20-01-2022 14:50

DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı gözaltına alındı

FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyon kapsamında örgütün yeniden yapılanmasına yönelik çalışmalarında yer aldığı belirlenen DEVA Partisi Kastamonu İl Başkanı Mustafa Günaydı, yurt dışına kaçmak istediği sırada Antalya’da yakalandı. Günaydı’nın evindeki aramada da çok sayıda dokümana ulaşıldığı öğrenildi.

Haber 13-01-2022 14:23

"Casusluk" suçundan tutuklanmıştı! DEVA Partili Gürcan için istenen ceza belli oldu

"Siyasal ve askeri casusluk" suçundan tutuklu bulunan DEVA Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı ve iddianame düzenlendi. Gelen bilgilere göre iddianamede Gürcan'ın yabancı devlet görevlileriyle paylaştığı tespit edilen bilgilerin, devletin güvenliği ile iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgiler olduğu belirtilerek, 20 yıla kadar hapis talep edildi.

Haber 06-01-2022 10:47

Son Dakika: Ali Babacan'dan dikkat çeken 'TÜİK' çıkışı! "Memuru, emekliyi azıcık düşünüyorsanız..."

Son dakika haberi: DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümete çağrıda bulundu. Babacan, "Eğer memuru, emekliyi azıcık düşünüyorsanız, maaş zamlarında TÜİK'in açıkladığı rakamları dikkate almayın" dedi. Babacan ayrıca "Güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili çalışma, altı partinin yoğun emeğiyle hemen hemen son noktaya geldi, şu anda redaksiyon aşamasında" açıklamasında bulundu. İşte son dakika haberinin detayları!

Haber 05-01-2022 16:52

Ali Babacan'dan TÜİK'in enflasyon rakamına tepki

İzmir’de esnafı ziyaret eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarına dair, “Onlar artık ayrı bir hayal aleminde. İnsanları da yanıltıyorlar. Alışverişin içinde olan herkes görüyor.” dedi.

Haber 04-01-2022 19:19

Ali Babacan'dan "Ortak aday" şartı: Geçiş sürecinde anlaşalım, nasıl bir aday profili gerektiğini de konuşalım

Erken seçim ve ortak aday tartışmalarının sürdüğü şu günlerde, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Babacan, ittifak ve adaylık koşulunu “Geçiş süreci üzerinde uzlaşma” olarak açıkladı. Babacan, “Mutabakatın ruhuna uygun nitelikte cumhurbaşkanı adayı arayışı gerekiyor” dedi. İşte Babacan'ın açıklamaları...

Haber 30-12-2021 11:02

Ali Babacan'dan sert eleştiri: Ağzıyla kuş tutsa beceremez

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, ekonominin temelinde güven bulunduğunu belirterek "Güven olmayınca ekonomi düzelmez, ağzıyla kuş tutsa beceremez" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Birileri iş yok diyor, bunlar nankör" sözlerine tepki gösteren Babacan, "Açım, işsizim diyene, nankör denir mi?" ifadelerini kullandı. Babacan, kur korumalı TL vadeli mevduat ile ilgili ise "Erdoğan, Özal'ın seneler evvel 'acı tecrübe' dediği sistemi diriltti, vatandaşın önüne getirdi" dedi.

Haber 29-12-2021 17:38

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan ekonomi eleştirisi! "Özal bunu hayatımızdan çıkarmıştı"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin kongresinde açıklamalarda bulundu. Babacan açıklamasında kur korumalı TL mevduatlarıyla ilgili olarak, “Faiz ödemelerini direkt döviz kuruna bağladı. Bu, ta 1970’lerin hatalı uygulaması. Özal bunu hayatımızdan çıkarmıştı. Özal’ın ‘büyük hata’ dediği, ‘inşallah bir daha olmaz’ diyerek uyardığı, 1970’lerin berbat bir ekonomi modelini aldınız, 2021 Türkiye’sine yeni bir şeymiş gibi sunuyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Haber 25-12-2021 23:12

Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? Ali Babacan: Siyaseti biliyorsunuz

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hem cumhurbaşkanı adaylıkları hem de ittifakla ilgili kararlarını seçimler yaklaşınca vereceklerini söyledi. Babacan, "Siyaseti biliyorsunuz, değişim çok hızlı olabiliyor. Yarın bakıyorsunuz farklı tablolar karşımıza çıkabiliyor. Hem cumhurbaşkanı adaylıkları hem de ittifakla ilgili kararımızı seçimler yaklaşınca vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 25-12-2021 18:42

SON DAKİKA | Ali Babacan'dan seçim ittifakı açıklaması: İlişki zemini sıcak

Son dakika haberine göre DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim ittifakıyla ilgili açıklamada bulundu. Babacan, konuyla ilgili "Seçim günü yaklaşınca o günkü şartlara göre karar veririz. Ama biz bütün partilerle çok yakın diyalog içerisindeyiz, ilişki zemini sıcak" açıklamasında bulundu. İşte Babacan'ın son dakika açıklamasının ayrıntıları...

Haber 24-12-2021 14:27

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan 'döviz' açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin haftalık değerlendirme toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan açıklamasında, "Son birkaç gündür olanların günü geldiğinde detaylı şekilde bir denetimden geçirilmesi gerekiyor. Piyasa ekranlarıyla sokaktaki döviz bürolarındaki kur arasında büyük farklar oluşmaya başladı. Ekrandaki döviz kurları neye göre, nasıl oluşuyor? Döviz bürolarından düşük bir şekilde dövizi satan kim, alan kim?" ifadelerini kullandı.

Haber 22-12-2021 23:09

Ali Babacan'dan asgari ücret yorumu! "Bir kaç ay sonra 'Keşke açıklamasaydım' diyecek"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gündeme partisinin kongresinde konuştu. Babacan, asgari ücretle ilgili olarak, "Yeni asgari ücret açıkladılar. Birkaç ay sonra ‘Keşke bunu açıklamasaydım, nereden açıkladık’ diyecek. Çünkü biz o ‘4250 lira yaptık’ videosunu göstereceğiz. Bir de o günden sonra enflasyon nasıl seyretmiş, kur nereden nereye gelmiş, onu da göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 18-12-2021 18:33

Ali Babacan'dan sert eleştiri: Batan Türkiye'nin malları bunlar diye diye...

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, "Türkiye'ye alışverişe gelenler, 'batan Türkiye'nin malları bunlar' diye diye kapış kapış alışveriş yapıyorlar. Emeğin sömürüldüğü, alın terinin değersizleştiği bir ülke olduk." dedi. Döviz kurundaki artışa değinen Babacan, "Cebimizdeki para, durduğu yerde eriyor. 1,5 ay önce demiştim ki 200 liralık banknotun değeri 23 dolara düştü. Şimdi ise 200 liralık bir banknot sadece 14 dolar ediyor." diye konuştu.

Haber 14-12-2021 14:29

Çanakkale’de Ali Babacan’a şok tepki! "Hakkımı helal etmiyorum"

Çanakkale’nin Çan ilçesinde STK’larla buluşmak için gelen Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefâlet Kooperatifi salonu girişinde bir vatandaş tarafından protesto edildi. “Ben davanız için size oy verdim. Hakkımı helal etmiyorum” diyen kişi, bölgedeki polisler tarafından uzaklaştırıldı.

Haber 10-12-2021 13:04