Deve idrarı içen 2 Türk hastanelik oldu!

Umre ziyareti sırasında hadislerde yazdığı gerekçesiyle deve sütü ve idrarı içen 2 Türk hastaneye kaldırıldı.

Deve idrarı içen 2 Türk hastanelik oldu!

Umrecilerin, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsü kadar tehlikeli ve bulaşıcı “alk humra” virüsünü kaptıklarından endişe ediliyor.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre; Türk umreciler, kendi olanakları ile gittikleri Suudi Arabistan’da umre ziyaretleri sırasında, birçok hastalığa iyi geldiği yönünde bilgiler içeren hadislere dayanarak, bedevi kervanlarındaki develerin taze sağılmış sütlerini ve idrarlarını içtiler.

İddiaya göre umre kafilesine eşlik eden imam da süt ve idrardan içti. Umrecilerden bazıları ülkeye döndüklerinde yüksek ateş, kanama diatezi ve karaciğer enzimlerinde saptanan yükselmeler nedeniyle sağlık merkezlerine başvurdu.

Sütün sağılması sırasında, devede bulunan Suudi Arabistan kökenli, insanlarda ciddi hastalıklara yol açabileceği belirtilen “alk humra” virüsünün umrecilere bulaştığından endişe ediliyor.

Bayındır Hastanesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Levent Doğancı, “Alk humra yüzde 25 ile 35 oranında ölüm riski taşıyor. İnsandan insana kan yoluyla geçmesi durumunda ise tıpkı Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsünde olduğu gibi ölüm riski katlanarak artıyor” dedi.

Emekli müftü, CHP Milletvekili İhsan Özkes, “ Böyle bir hadis varsa hadis değildir, uydurmadır. İçen de cahildir” değerlendirmesini yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 135 yorum
Dikkat edin haber cumhuriyet yorum chp den. saldırı ise hadislere(bu haberdeki hadisten bahsetmiyorum bel altı vuruluyor var yine)
ben sadece uydurma bir bilgi(dikkat hadis bile demiyorum) aracılığıyla yine bel altı saldırı yapıyorlar dedim. Bazıları yine konuyu anlamak istedikleri yerlerinden anlıyor.
allahım yaa bu ne salaklık valla rezil olduk tüm dünyaya.bu kadar cahillik olamaz yaa hiç bir hadistede idrar için demiyordur:):)
bu haber kasinlikle yalan ve muslümanlara atılan bir iftiradır.öncelikle pegamber efendimizden böyle bir hadis yoktur artı hayvan ve insan dışkısı islama göre necistir bırakın içmeyi üzerinize bile gelse o elbiseyle namaz bile kılamassınız son olarakta haberin kaynağı cumhuriyet gaztesi onlar için müslümanları karalamak olağan bir şey zaten
bu haber vakit de yayınlansa sende içicekdin yanı :)
sana katılıyorum bence yalandır hiçbir müslüman böyle birşey yapmaz süt tamamda idrara inanmam müslüman birininde inanacagını sanmam dinimizide müslümanlarıda böyle saçma şeylerle karalayamazlar
cumhuriyet gazetesi doğruları yazar kaynak sağlamdır o zaman için için yarasın size
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler