Devlet Bahçeli'den 'Muharrem İnce parti kuruyor' iddialarıyla ilgili açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , 'Muharrem İnce parti kuruyor' iddialarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. MHP lideri Bahçeli, yaptığı açıklamada "Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP'nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor." dedi.

Devlet Bahçeli'den 'Muharrem İnce parti kuruyor' iddialarıyla ilgili açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme ilişki yazılı açıklama yaptı. Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılarak iyi parti kuracağı iddialarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Bahçeli, "Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz." dedi.

MHP lider Bahçeli'nin açıklamaları şöyle;

"CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz.

CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor.

Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor.

37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor.

Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz.

CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır."