Devlet erkanı Anıtkabir'de! Erdoğan'ın mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkanı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’e çelenk bıraktı.

Atatürk’ün ölümünün 81. yıl dönümünde Anıtkabir’de anma töreni düzenlendi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yüksek yargı organı başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, kuvvet komutanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Erdoğan ve beraberindekiler Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk’ün mozolesine bıraktı.

Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan, deftere şunları yazdı:

"Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu ilk cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Merhum Atatürk ve silah arkadaşları ile bin yıldır bu toprakları bizlere vatan yapmak için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizin aziz hatıraları milletimizin kalbinde hep yaşayacaktır. Kendisinin emaneti olarak cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, geliştirmek, güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ruhu şad olsun."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
hangi yüzle ULU ÖNDER ATATÜRKÜN HUZURUNA ÇIKIYORLAR ACABA
Sen nerenin.... Neyse şimdi yayınlamaz mynet. Ama ALLAH sana akıl fikir versin
çıksamasa dinci yobaz gerici dersiniz çıksa ne yüzle çıktı dersiniz
niye zorunami gitti
@eryaman.06 yürü be kim tutar seni
biri şaka desin inanmam rte Anitkabirde
Atatürk e, sadece , dünya devletlerinin saygı duyduğu bir lider sözü edilemez. Dünya devletleri, zaten huzurunda eğiliyirdu. Kul köle olmuştu. Ayrıca, Türk milletinin içinde yaşayan bir lider olarak belirtilmeli cümle. Ayrıca, Atatürkçüler,.Atatürk düşmanlarına bu ülkeyi zindan eder dar eder gün gelir. Bundan kimsenin şuphesi olmasın. Ruhun şad olsun yüce Atatürk.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler