HABER

DHA İSTANBUL BÜLTENİ1

1- HALİÇ KÖPRÜSÜ'NDE KAZA: 1 YARALI

Haber-Kamera: Ertan KILIÇ-Ali Kerem BENGİ / İstanbul (DHA)

Haliç Köprüsü'nde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hafif yaralandı. Kaza sabah saat 06.30 sıralarında Haliç Köprüsü Ankara istikametinde meydana geldi. N.C. idaresindeki 34 PMJ 91 plakalı otomobil, henüz belirlenemeyen bir nedenle sürücüsünün direksiyon hakimiyetinden çıkarak bariyerlere çaptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan aracın sürücüsü hafif yaralandı. İlk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan N.C. tedbir amaçlı olarak Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

TRAFİK TEK ŞERİTTEN KONTROLLÜ SAĞLANDI

Kaza nedeniyle trafik tek şeritten kontrollü olarak sağlandı. Otomobilin çekici ile kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

Görüntü Dökümü

---------------------------

-Kaza yeri

-Yaralı sürücü(Beyaz gömlekli)

-Sağlık ekipleri

-Metrobüs yolu

-Trafik polisleri

-Trafikten detay

-Genel ve detaylar

24.12.2017 - 07.31 Haber Kodu : 171224017

===============================

2- BAYRAMPAŞA'DA KAZA: 1'İ AĞIR, 2 YARALI

Haber- Kamera : Alper KORKMAZ / İstanbul-DHA

Bayrampaşa'da iki araç kaza yaptı. Çarpmanın etkisiyle bir araç alev alırken, kazada biri ağır olmak üzere iki kişi yaralandı. Kaza, saat 3.00 sıralarında Kocatepe Mahallesi, Şehir Parkı Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde aynı istikamette giden taksi ile otomobil çarpıştı. Kazayı gören vatandaşlar araç içindeki yaralıları çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralılar ambulanslarla çevre hastanelere kaldırılırken, yaralanan bir kişinin durumunun ağır olduğu öğrenildi. Taksiye arkadan çarpan otomobil yanmaya başladı. Alevlerin büyümesi üzerine olay yerine itfaiye ekibi sevk edildi. Kaza yerine gelen itfaiye ekipleri alev alan aracı kısa sürede söndürdü.

Görüntü Dökümü:

-----------------

(cep telefonu

-Aracın alev alev yanması

(aktüel)

-Aracın söndürülmesi

-Polis ve itfaiye ekiplerinden görüntü

-Röportaj

-Genel ve detay görüntüler

24.12.2017 - 04.57 Haber Kodu : 171224014

===================================

3- FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR FEVZİ VE AHED İÇİN İSTANBUL'DA SESSİZ YÜRÜYÜŞ

Haber-Kamera: Yüksel KOÇ - İSTANBUL, (DHA)

Filistinli çocuklar Fevzi El Cüneydi ve Ahed El Tamimi'nin İsrail tarafından tutuklanması, İHH tarafından düzenlenen sessiz bir yürüyüş ile protesto edildi. Galatasaray Lisesi önünde başlayan yürüyüş, 70 dakika sonra Şişli Camisi'nin yanında sona erdi. Burada kısa bir konuşma yapan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez, İsrail'in mücadele azmini kırmak adına yetişkinlerle değil çocuklarla mücadele ettiğini ifade etti. İnsani Yardım Vakfı (İHH), 16 yaşındaki Filistinli çocuklar Fevzi El Cüneydi ve Ahed El Tamimi'nin İsrail tarafından tutuklanmasını protesto etmek için Galatasaray Lisesi önünden Şişli'ye kadar sessiz bir yürüyüş gerçekleştirdi. Tek sıra halinde yapılan yürüyüş, yaklaşık 1 kilometre uzunluğuna ulaştı. Fevzi el Cüneydi ve Ahed el Tamimi'nin fotoğraflarının taşındığı yürüyüşe erkekler önde kadınlar arkada katıldı. 70 dakika süren yürüyüş Şişli Camisi'nde bitti. Burada bir konuşma yapan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez şunları söyledi:

"BU ÇOCUKLAR SAHİPSİZ DEĞİL"

"İsrail'de tutulmuş çocuklar Fevzi El Cüneydi ve Ahed El Tamimi'nin fotoğraflarıyla yürüdük. Fevzi El Cüneydi askeri mahkemeye çıkarılan bir çocuk. Dünyada hiçbir yerde örneği olmayan İsrail'de defalarca duruşmaya çıkarıldığı halde tekrar tekrar gözaltı süresinin uzatılmasıyla askeri mahkemede terörle yargılanmaya kalkışıldı. İsrail tuttuğu Filistinli çocukları ezmek, onların mücadele azmini kırmak adına yetişkinlerle değil çocuklarla mücadele ederek tuttuğu zindanlarda, hapishanelerde onlara işkence ve kötü muamele yapmakta. Birleşmiş Milletler kararlarına rağmen, uluslararası hukuk kurallarına rağmen dünyanın gözü önünde çocuklarımıza işkence yapılıyor. Önümüzdeki Pazartesi ve Salı günü her iki çocuğumuzun duruşması var. Biz bu yürüyüş sırasında aslında şunu haykırdık; bu çocuklar sahipsiz değil. Filistinli çocuklar bütün Müslümanların çocuklarıdır. Bu çocuklarımızın akıbetini takip edeceğiz. Bizim buradan çağrımız; eğer İsrail ilk fırsatta, ilk dakikalarda, bu andan itibaren mahkemeye dahi çıkarmadan tekrar çocuklarımızı serbest bırakmazsa ve tutuklama kararını devam ettirirse bundan sonra her anımız bütün Filistinli çocuklar için eylem anı olacaktır. Fevzi ve Cüneydi'yi alıp götüren, yüzleri belli olan, kimlikleri belli olan, İsrail askerlerin yeryüzünün herhangi bir yerinde mahkemede sanık koltuğunda oturtulması için bütün uluslararası mekanizmaları göreve davet ediyorum." Protestocular, basın açıklamasından sonra Fevzi El Cüneydi ve Ahed El Tamimi'nin fotoğraflarını caminin duvarlarına asarak eylemlerini bitirdi.

Görüntü Dökümü:

-------------

-İstiklal Caddesi'nde yürüyüşten görüntüler

-Halaskar Caddesi üzerinden görüntü

-Şişli Cami'sine geliş

-Yürüyüşe katılanların toplanması

-Burada basın açıklaması yapılması

-İi Filistinli çocuğun fotoğraflarının caminin duvarına asılması, duvarın dibine bırakılması

23.12.2017 - 17.32 Haber Kodu : 171223173

Geri Dön